2. - НБА
  3. ОБЗОР: Торонто прегази Бруклин на път за полуфиналите в НБА

ОБЗОР: Торонто прегази Бруклин на път за полуфиналите в НБА

Феноменален Дончич носи победа на Далас Маверикс

Торонто Раптърс се класира за полуфиналите в в Източната конференция. Шампионът на НБА прегази Бруклин Нетс със 150:122 и спечели серията от първия кръг с 4-0 победи. Паскал Сиакам направи дабъл-дабъл с 20 точки и 10 борби за Раптърс, но най-резултатен за канадците беше включилият се от пейката Норман Пауъл с 29 точки. Серж Ибака пък се отчете с 27 точки, към които добави и 15 борби. Карис ЛъВърт изригна с 35 точки за Нетс, но не срещна особено голяма подкрепа от съотборниците си.

Лошата новина за Торонто от мача е контузията на опитния плеймейкър Кайл Лаури. Заради травма в крака 34-годишният пойнт гард напусна игрището още в първата четвърт и е под въпрос за първия мач от полуфиналите срещу Бостън Селтикс.

Лука Дончин продължава да прави чудеса с екипа на Далас Маверикс. Той вкара тройка със сирената за успеха на тима си над Лос Анджелис Клипърс със 135:133 след продължение.

Дончич игра 46 минути с навехнат глезен, но дори болката не го спря от това да поведе своя отбор към победата в мач №4 с "трипъл-дабъл" от 43 точки, 17 борби и 13 асистенции. По този начин Маверикс изравниха серията -  2-2 победи, а следващата среща между двата тима е в сряда сутрин от 4:00 часа българско време.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи: