2. - НБА
  3. ОБЗОР: Юта нанесе трета поредна загуба на шампиона Милуоки

ОБЗОР: Юта нанесе трета поредна загуба на шампиона Милуоки

Вижте резултатите в НБА от изминалата нощ

Юта Джаз се наложи със 107:95 над Милуоки Бъкс като гост с 28 точки на Донован Мичъл. Това е трето поредно поражение за защитаващите титлата си баскетболисти на Милуоки, които и днес бяха в доста камерен състав и без нужните смени на пейката.

Джазмените, които в събота загубиха за първи път през сезона, разчитаха и на Майк Конли, който вкара 10 точки, а Джордан Кларксън прибави 15. Боян Богданович остана с 14 за успеха.

Янис Адетокумбо реализира 25 точки за Милуоки, взе 7 борби и подаде 6 асистенции.

Милуоки Бъкс регистрират трета домакинска загуба, като в първенството имат баланс от 3 успеха и 4 поражения общо.

Лос Анджелис Лейкърс спечели срещу Хюстън Рокетс с 95:85. Кармело Антъни влезе от пейката и завърши срещата с 23 точки на сметката си. Ръсел Уестбрук вкара 20 и добави 8 борби и 9 асистенции за четвъртата победа на "езерняците" в седем мача, която ги нарежда на 2-о място в Тихоокеанската дивизия.

Ерик Гордън със 17 точки и Крисчън Ууд с 16 бяха най-точни за Рокетс, които търпят четвърто поредно поражение в петата си среща като гости.

Хюстън има едва една победа от началото на сезона и е предпоследен в Югозападната дивизия.

Първенство на Националната баскетболна асоциация (НБА) на Северна Америка, резултати:

Далас- Сакраменто 105:99

Шарлът- Портланд 125:113

Милуоки- Юта 95:107

Бруклин- Детройт 117:91

Лос Анджелис Лейкърс- Хюстън 95:85