2. - НБА
  3. Орландо прекъсна негативната серия

Орландо прекъсна негативната серия

Меджик победи Бруклин Нетс със 115:107

Орландо Меджик се наложи над Бруклин Нетс със 115:107 и сложи край на серия от пет поредни поражения в Националната баскетболна асоциация. След оспорвана игра в първите две части Орландо реши спора в своя полза, спечелвайки третата четвърт с 15 точки разлика, след което не позволи на гостите да се върнат в мача. Никола Вучевич от тима на "магьосниците" реализира дабъл-дабъл - 18 точки и 12 борби, а най-резултатен в мача стана гардът на Бруклин Джереми Лин с 32 т.

С актив от 28 победи Орландо заема 13-о място в Източната конференция, а Бруклин са последни с 19 победи. Ню Йорк Никс претърпя домакинска загуба от Вашингтон Уизардс със 103:106. Столичани водеха в резултата през по-голямата част от двубоя, но позволиха на съперника си да намали застрашително преднината им в последната четвърт.

Брадли Бил завърши с 25 точки за Вашингтон, а Кармело Антъни вкара 23 за Никс. Вашингтон (48 победи) е на 4-о място в Източната конференция, а Ню Йорк (30) на 12-о. Чикаго Булс победи Филаделфия Севънти Сиксърс със 102:90 като гост. Джими Бътлър реализира трипъл-дабъл за "биковете" - 19 точки, 10 борби и 10 асистенции. В други двубои от НБА Индиана Пейсърс се наложи над Милуоки Бъкс със 104:89, а Атланта Хоукс надигра Бостън Селтикс със 123:116.

В Гърция: Фамозно посрещане забави представянето на Везенков (ВИДЕО)