2. - НБА
  3. Стеф Къри разпиля защитата на Клипърс

Стеф Къри разпиля защитата на Клипърс

Звездата на „войните” завърши с 45 т.

Голдън Стейт победи със 121:107 като гост Лос Анджелис Клипърс, а звездата на "войните" Стеф Къри сам разби цялата защита на домакините, реализирайки 45 точки.

Къри, който доскоро бе контузен, направи това за едва 29 минути, като въобще не се появи в играв последната четвъртина на мача. Домакините от Лос Анджелис се задържаха в мача почти до края на първото полувреме, но в последните му две минути допуснаха серия от точки, която даде преднина от 9 на гостите на почивката.

В третата четвърт Къри пое нещата в свои ръце, отбелязвайки 16 точки само в тази част, а преднината на Голдън Стейт достигна 30 точки. Джавейл Макгий и Ник Йънг добавиха по 11 точки за победата на "войните", а Дреймонд Грийн приключи с 9 точки, 12 борби и 7 асистенции.

За Клипърс Лу Уилямс реализира 23 точки, а Диандре Джордан направи "дабъл-дабъл" от 15 точки и 11 борби. Звездата на тима Блейк Грифин обаче напусна терена малко след началото на мача, след като получи неволен тежък удар с лакът в лицето от Макгий и до края на срещата не се върна в игра.

Детройт Пистънс изненадващо победи Хюстън Рокетс у дома със 108:101 в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Въпреки че бяха без Джеймс Хардън, "ракетите" натрупаха аванс от седем точки в началото на втората четвърт, но той беше стопен още преди почивката.

След нея Тобиас Харис и Иш Смит направиха прекрасна трета част, спечелена от домакините с 31:19. Хюстън не успя да стопи изоставането си, въпреки серията от десет поредни точки в средата на последната четвърт. Така "ракетите" допуснаха втора поредна загуба.

Най-много точки за успеха на Детройт реализира Харис - 27. За Хюстън Крис Пол завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 13 асистенции.

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бостън 33 победи/10 загуби, Торонто 27/10, Филаделфия 19/19
Централна дивизия: Кливланд 26/13, Милуоки 21/17, Детройт 21/17
Югоизточна дивизия: Вашингтон 23/17, Маями 21/17, Шарлът 15/23