2. - НБА
  3. Тери Розиър бе звездата в шоуто между Бостън и Кливланд

Тери Розиър бе звездата в шоуто между Бостън и Кливланд

Бостън победи Кливланд

Бостън победи Кливланд със 102:88 в повторение на финала в Източната конференция на НБА от миналия сезон. Неочаквано обаче звездата на вечерта се оказа младият гард на "келтите" Тери Розиър, който завърши с 20 точки за само 20 минути игра, като така засенчи играчи като Кайри Ървинг и ЛеБрон Джеймс.

Розиър вкара последните 8 точки за Бостън в края на първата четвърт, за да даде преднина на домакините от 11 точки, а в средата на последната част вкара нови осем поредни, за да може Бостън да поведе с 21 точки.

Маркъс Смарт и новобранецът Джейсън Тейтъм вкараха по 15 точки за победителите, а Ървинг и Ал Хорфорд прибавиха по 11.

За Кливланд ЛеБрон Джеймс приключи с 19 точки, а Тристан Томпсън остана с "дабъл-дабъл" от 10 точки и 10 борби. За Кливланд това бе четвърта загуба в последните 5 мача.

Тройка на Стеф Къри само 3 секунди преди края на редовното време донесе успеха на шампиона Голдън Стейт със 125:122 над Далас като гост.

Къри приключи срещата с 32 точки, а "Голямата четворка" на гостите - Къри, Кевин Дюрант, Клей Томпсън и Дреймонд Грийн, завърши с общо 10 точки. Дюрант и Томпсън вкараха по 25, а Грийн прибави 18 точки и 10 борби.

За Далас Уесли Матюс бе най-резултатен с 22 точки, а Дуайт Пауъл вкара още 21. Маверикс бяха в ролята на изоставащ през целия мач, като 4:32 минуто преди края дори губеха с 12 точки, но домакините успяха да изравнят при 120:120 с кош на Харисън Барнс 40 секунди преди финалната сирена.

Оклахома постигна една от най-лесните си победи през този сезон, след като спечели със 133:96 срещу Лос Анджелис Лейкърс като гост.

Гостите поведоха с над 15 точки още преди почивката, а четирима техни играчи преминаха границата от 20.

Пол Джордж и новобранецът Терънс Фъргюсън бяха най-резултатни за Оклахома с по 24 точки, Кармело Антъни вкара 21, а Ръсел Уестбрук вкара 20 и взе 12 борби.

За тима на Лейкърс, който допусна осма поредна загуба, Кайл Кузма отбеляза 18 точки, а с 12 приключи Кентейвиъс Колдуел-Поуп.

В Гърция: Фамозно посрещане забави представянето на Везенков (ВИДЕО)