Хеттрик на Даниел Генов прати Локо (София) на четвъртфинал

"Железничарите" биха Ботев (Гълъбово) с 5:1 в реванша на своя стадион, Бранеков пред операция

Локомотив (София) е вторият четвъртфиналист в турнира за Купата на България. С хеттрик на резервата Даниел Генов „железничарите” спечелиха и втория мач срещу втородивизионния Ботев (Гълъбово), този път с 5:1, и с общ резултат 9:2 се класираха в етапа на най-добрите осем.

Преди тях Литекс си осигури участие на четвъртфиналите, след като по-рано през седмицата елиминира Пирин (Гоце Делчев) с общ резултат 7:1.

На стадиона в столичния квартал „Свобода” головете за отбора на Димитър Васев вкараха Александър Манолов (1’), Даниел Васев (32’) и Даниел Генов (74’, 79’ и 90’). Тимът от Гълъбово, както и в първата среща, успя да изравни за 1:1, но после допусна три безответни попадения. Точен за Ботев беше Иван Тошев от свободен удар в 18-ата минута.

През седмицата играчите на столичния клуб бойкотираха тренировките за един ден заради неполучени пари, но босът им Николай Гигов бързо тушира напрежението.

Преди мача днес стана ясно, че капитанът на Локо Александър Бранеков, който не игра, в скоро време ще претърпи операция. Защитникът имал проблеми с ахилеса.

Локомотив откри след само 30 секунди игра, като с основна заслуга за гола на Манолов беше Владислав Романов, който му асистира. Ботев изравни след 17 минути, когато Тошев стреля от фаул, а Галев беше неубедителен под рамката. Даниел Васев отново изведе Локо в 32-ата минута след ниско центриране на Шехуди отляво.

След подновяването на играта Локомотив вкара още три гола, които бяха дело на резервата Даниел Генов. Първо в 74-ата минута Генов отбеляза с удар от границата на наказателното поле. В 79-ата минута той засече с крак центриране на далечната греда отстрана на Румен Трифонов. Крайното 5:1 бе оформено в добавеното време, а Генов отново бе голмайстор след подаване на Йордан Тодоров и удар отблизо.

Останалите реванши са насрочени за 3 декември, докато мачовете на Лудогорец с Берое бяха преместени за 2015 г.

Ръководствата на Дунав (Русе) и Локомотив (Горна Оряховица) обаче са готови да изместят реванша от 1/8-финалите в турнира за Купата на България за 6 декември - Никулден.

Локомотив София: Валентин Галев (к), Камен Хаджиев, Траян Траянов, Румен Трифонов, Йордан Тодоров, Иво Иванов (73' Антон Славчев), Димитър Велковски, Даниел Васев, Александър Манолов, Владислав Романов (46' Даниел Генов), Ламжед Шехуди (46' Георг Василев)
Резерви: Кристиан Кацарев, Марко Ранджелович, Антонио Ливраменто, Валентин Йочев
Старши треньор: Димитър Васев

Ботев Гълъбово: Димитър Георгиев, Мирослав Енчев, Добромир Димитров, Янко Вълканов (к), Николай Янков (84' Пламен Димитров), Иван Тилев, Пламен Коралов, Иван Винков (61' Георги Вълев), Иван Тошев, Георги Кирилов (68' Александър Михайлов), Стоян Диков
Резерви: Мирослав Радев, Емилиян Зотев, Даниел Делчев
Старши треньор: Митко Коцинов

Съдия: Драгомир Драганов
Стадион: "Локомотив", София