2. - Други
  3. Израел наказа Босна с 3:0 и превзе върха в Група B (ВИДЕО)

Израел наказа Босна с 3:0 и превзе върха в Група B (ВИДЕО)

Участникът на световното в Бразилия претърпя тежко поражение с 10 души в Хайфа

Израел тресна Босна и Херцеговина с 3:0 в Хайфа и се качи на върха в Група B на европейските квалификации. Босненците играха с човек по-малко от 48-ата минута, но още преди това губеха с два гола.

Ремито между Белгия и Уелс (0:0) отвори отличен шанс за израелците, които знаеха за този резултат и изнесоха страхотен мач.

Първите аплаузи бяха за двамата вратари. Вратарят на Стоук Асмир Бегович спаси шут на Захави, а секунди по-късно Офир Марсиано опроверга Миралем Пянич.

Двубоят вървеше равностойно до 37-ата минута. Тогава Жил Вермут се измъкна от прекия си пазач и намери долния ъгъл за 1:0.

Попадението дойде като шок за гостите и секунди преди паузата Захави намери Омар Дамари, който удвои преднината на почивката.

Ако два гола дефицит не бяха достатъчни за Босна, то в началото на втората част Сунжич беше изгонен и това окончателно предреши изхода на срещата.

Серия спасявания на Бегович запазиха резултата по-скромен, а 20 минути преди края Захави простреля стража отблизо за 2:0.

Израел вече има 9 точки и се качи на върха в Група B пред Белгия (8), Кипър (6), Белгия (5) и Босна и Херцеговина (2).