3. Петзвезден Арсенал се върна в топ 5 с разгром над Астън Вила (ВИДЕО+СНИМКИ)

Петзвезден Арсенал се върна в топ 5 с разгром над Астън Вила (ВИДЕО+СНИМКИ)

Петима различни голмайстори за „топчиите” при категоричен успех с 5:0

Арсенал си върна петата позиция във временното класиране, която загуби в събота, след като разби с 5:0 у дома Астън Вила в мач от XXIII кръг на Висшата лига.

„Топчиите” регистрираха пета поредна победа във всички турнири, а тон за головото шоу даде Оливие Жиру, който се разписа още в осмата минута.

Тогава френският таран бе намерен с великолепен пас от Месут Йозил и преодоля Брад Гузан – 1:0.

След това удар на Санти Касорла срещна гредата, но впоследствие Астън Вила изравни играта, опитвайки се да изравни преди почивката. Това обаче не се получи, а в началото на второто полувреме Кристиан Бентеке пропиля две добри възможности.

После се повтори сценария на първото полувреме, само че изпълнителните размениха ролите си.

В 56-ата минута Оливие Жиру върна жеста на Месут Йозил и го изведе с впечатляващо подаване зад гърба на защитата, а германският национал вкара за втори път в последните си два мача и за общо трети този сезон.

Малко по-късно „артилеристите” осъществиха втора мълниеносна контраатака и взеха класическа преднина. Това се случи в 63-ата минута, когато завърналият се наскоро от лечение на контузия Тио Уолкът получи пас в собствената половина от вратаря Давид Оспина.

После английският национал напредна, направи двойно подаване със Санти Касорла и с прецизен удар в далечния удар реализира за 3:0.

Това окончателно сломи съпротивата на гостите и не след дълго те получиха ново попадение. В 75-ата минута появилият се малко преди това тийнейджър Чуба Акпом спечели дузпа, след като пое на гърди и чукна топката встрани, след което бе съборен от Брад Гузан.

Реферът посочи бялата точка, зад която застана Санти Касорла и с мощен шут право в тялото на вратаря направи резултата 4:0.

Впоследствие Акпом се опита да вкара дебютния си гол за Арсенал, но Брад Гузан не позволи това да се случи.

В добавеното време обаче първото си попадение за „топчиите” вкара испанският бранител Ектор Белерин, оформил крайното 5:0.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите

Норвежкият защитник на Лудогорец говори след равенството с Виктория Пилзен

ПАОК и Десподов паднаха на „Тумба“(ВИДЕО)

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)