2. - Други
  3. ПСЖ с нова издънка - допусна изравняване от 2:0 срещу борещия се за оставане Каен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Лоран Блан се изравни с Марсилия и е на точка от лидера Лион

Пари Сен Жермен изпусна златен шанс да оглави класирането в Лига 1, но допусна изравняване до 2:2 в последната минута при домакинството си на Каен в мач от 25-ия кръг на френския елит.

Тимът на Лоран Блан водеше убедително с 2:0 още през първата част на „Парк де Пренс”, но с два гола в последните минути на двубоя Каен се спаси от поражението и взе ценна точка в борбата си за оцеляване в Лига 1.

ПСЖ обаче имаше доста проблеми да решава, след като в последните минути остана с девет човека на терена. Йоан Кабай бе принудително изваден в 16-ата минута поради травма, Маркиньос също се контузи и бе заменен на почивката. След като Лоран Блан бе извършил и третата си смяна Серж Орие и Лукас Моура също получиха травми и напуснаха терена принудително.

Всички тези контузии идват само няколко дни преди 1/8-финалния сблъсък с Челси в Шампионската лига във вторник на "Парк де Пренс".

Златан Ибрахимович изведе парижани напред в резултата още във втората минута, след като засече центриране на Орие. Шведският нападател изрази радостта си от гола като свали фланелката си, за което получи и жълт картон.

В 20-ата минута гостите можеха да стигнат до изравняване на Рабио, но Сиригу на два пъти и веднъж Тиаго Силва спряха топката пред голлинията.

Пет минути преди края на първата част ПСЖ удвои аванса си. Лукас изведе Лавеци отляво и аржентинецът с плътен удар по диагонала намери мрежата зад Веркут за втори път.

Втората част не предложи много опасности пред двете врати, но с напредване на времето Каен започна да атакува все по-опасно и в 88-ата минута намали резултата. След центриране в наказателното поле, Апиа свали топката с глава за Сала, който от около 10-ина метра не остави шансове на Сиригу.

Две минути след изтичането на редовните 90 Ибрахимович направи нарушение на границата на наказателното поле. Зад топката застана Ерве Базил и със страхотно изпълнение с левия крак донесе точката за Каен.

ПСЖ отново се изравни по точки – по 49 – с втория Олимпик Марсилия, който снощи също завърши 2:2. И двата отбора изостават на точка зад лидера Лион, който обаче е с мач по-малко.

Това е пети пореден мач за Каен без поражение в Лига 1 след четирите последователни победи, които измъкнаха от дъното тима на Патрис Гаранд. Каен е 14-и с 28 точки, на пет от опасната зона.