3. Байер разби Щутгарт и влезе в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)

Байер разби Щутгарт и влезе в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)

„Аспирините” громят с 4:0 у дома

Байер Леверкузен постигна категорична победа с 4:0 над гостуващия Щутгарт в първия мач от XXV кръг на германската Бундеслига.

„Аспирините” записаха трета поредна победа на нула в първенството и така временно заеха третата позиция в класирането.

Тон за головото шоу даде Уендел в 32-ата минута. Тогава, след едно меле в пеналта на швабите и поредица от грешка топката се озова в бразилеца, а той откри головата си сметка и резултата с първия точен удар в срещата – 1:0.

Домакините нанесоха втория си удар само четири минути по-късно, когато Карим Белараби подаде към Роберто Хибер и той центрира точно на главата на Йосип Дрмич, за да вкара с глава швейцарският нападател петото си попадение през кампанията - 2:0.

При този резултат дойде и почивката. Малко след нея Карим Белараби получи хубав пас от Гонзало Кастро и финтира бранител, след което с десния крак прати топката по диагонала в мрежата на домакините, за да оформи класиката с десетия си гол през кампанията.

Крайния резултат оформи отново Йосип Дрнич в 59-ата минута, само девет след третото попадение на „БайАрена”.

Така приключи и срещата, а след нея „аспирините” вече имат 42 точки, с една повече от четвъртия Борусия (Мьонхенгладбах), който пък е с мач по-малко.

Щутгарт остана без успех през календарната година, на последното място в класирането с 20 точки от 25 мача.