3. Манчестър Сити разпра Юнайтед в Театъра на мечтите, Бербатов не игра (видео)

Манчестър Сити разпра Юнайтед в Театъра на мечтите, Бербатов не игра (видео)

„Гражданите” смазаха „дяволите” с 6:1 и нанесоха най-голямата загуба на Фъргюсън, откакто е на „Олд Трафорд”

Отборът на Манчестър Сити направи най-силния си мач от началото на сезона, след като размаза градския съперник Юнайтед с 6:1. Срещата се игра на стадион „Олф Трафорд” и бе от програмата на 9-ия кръг на английската Висша лига.

Това бе най-голямото поражение на сър Алекс Фъгюсън, откакто е в Театъра на мечтите. Домакините завършиха мача с човек по-малко, след като Джони Еванс получи директен червен картон в 47-ата минута.

Българинът Димитър Бербатов пък, за пореден път остана резерва цял мач.

Двубоят започна по-добре за гостите, които успяха да открият резултата в 22-ата минута, след като Милнър намери Балотели на границата на наказателното поле, а италианецът с прецизен удар даде преднина на своите.

След попадението „червените дяволи” продължаваха да не могат да напипат ритъма в играта си, което даде възможност на „гражданите” да създадат още няколко възможности, пропуснати от Балотели и Силва.

До края на полувремето нови голове не паднаха и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс на гостите.

Второто полувреме започна ужасяващо шампионите, след като в 47-ата минута Еванс събори Балотели като последен в отбрана и реферът му показа директен червен картон.

Останали с човек повече, „гражданите” се втурнаха в атаки в търсене на втори гол, който да ги успокои и в 60-ата минута Балотели удвои, след като засече отблизо остро центриране на Милнър.

Само 9 минути по-късно Сити вече водеше с 3:0, след като Ричардс проби по десния фланг и центрира за Агуеро, който не сбърка, правейки безпомощен Де Хеа.

В 81-ата минута Дарън Флетчър върна единия гол със страхотно изпълнение от границата на наказателното поле, но в 89-ата Джеко сложи точка на спора, засичайки от половин метър пас на Лескът.

Тук домакините се предадоха, а хората на Роберто Манчини не показаха никаква милост и в 91-ата минута Джеко изведе Силва в пеналта, а испанецът се разписа за 5:1.

Това обаче не бе края на унижението за „червените дяволи”, тъй като в 94-ата минута Джеко се разписа след страхотна асистенция на Силва, оформяйки крайното 6:1.

След успеха „гражданите” остават еднолично на първо място във временното класиране с актив от 25 точки. Юнайтед пък е 2-и с 20 пункта.