3. Левски с лежерно 1:0 в Банско (снимки)

Левски с лежерно 1:0 в Банско (снимки)

Гостите се поздравиха с минимална победа с гол на Цветков, както и две отменени попадения

Отборът на Левски победи с минималното 1:0 тима на Банско в мач от програмата на 1/16-финалите от турнира за Купата на България. Единственото попадение за гостите вкара Цветков за 33-та минута след красива акция в наказателното поле на домакините. Две попадения на "сините" бяха отменени и в края на краищата срещата завърши с минималното 1:0 за гостите. Домакините от Банско играха с голямо желание, но разконцентрирана игра на Калайджиев в ключовите моменти не им позволи да изравнят.

Двубоят в Банско бе с по-малка посещаемост в сравнение с миналата година, но атмосферата не беше по-лоша. Още в 1-та минута на двубоя Банско атакува, като Павел Петков центрира отдясно, но Орлин Старокин протегна крак и изби топката в ъглов удар. От него не излезе нищо опасно пред вратата на днешния страж на Левски Божидар Митрев.

В следващите минути Левски спокойно овладя топката и пое инициативата в разиграването и. В 3-та минута Христов намери добре Цветков в близост до вратарското поле, но нападателят не успя да овладее добре и загуби. Секунди по-късно Димов опита да изведе Йовов зад гърба на бранителите на Банско, но страничният съдия сигнализира с флага си и главният рефер Ахмед Ахмед отсъди засада.

В 5-та минута Кьосов комбинира добре с Петков, след което успя да центрира в наказателното поле на Левски, където Митрев сигурно улови. В 9-та минута Банско стигна до опасна ситуация срещу гранда от София – Наков подаде в близост до наказателното поле към Ангелов, който подаде точно на Калайджиев, но той не успя да намери добре топката и да даде аванс на своя тим.

В 18-та минута Дани Младенов стреля фронтално по посока на вратата на Банско от около 25 метра, но Кючуков улови. Секунди по-късно Видович намери Цветков отляво, но бившият футболист на Пирин с глава прати кълбото далеч от целта.

Три минути по-късно Христов центрира точно към Даниел Димов в наказателното поле на домакините, но Димов се размина с нея и Кючуков я хвана. В 25-та минута след бърза контраатака „сините” можеха да поведат в резултата. Христов проби отляво и пусна към границата на наказателното поле към Цветков, който центрира точно към Младенов, но там в последния момент се намеси Слаев и изби в корнер.

В 33-та минута Цветков откри резултата с красив гол от рамките на наказателното поле. Йовов го изведе на добра позиция, след което Цветков финтира цялата отбрана на Банско и технично преодоля Кючуков, насочвайки топката в долния му ляв ъгъл.

В следващата атака Калайджиев се строполи в пеналта на Левски и отборът му поиска дузпа, но такава не бе отсъдена. Секунди след това гол на гостите бе отменен поради засада. Футболистите на Николай Цветков организираха бърза контраатака, като Христов стреля, но Кючуков спаси, след което топката попадна в Цветков и той не сгреши. Според рефера при удара на Христов Цветков е бил в засада и попадението бе отменено.

В 41-та минута Банско бе най-близо до изравняване на резултата. Шопов успя да подаде страхотен пас на Калайджиев в наказателното поле пред Митрев, но Калайджиев се оказа неподготвен и с глава пропусна да вкара за 1:1. Три минути по-късно обещалият две попадения срещу Левски Павел Петков преодоля Старокин по десния фланг и отправи силен диагонален удар, който мина съвсем ниско над горната греда на вратата на гостите.

Още с началото на втората част съставът на Банско продължи да играе отворено и да търси гол. В 46-та минута отново Петков успя да се откъсне от Старокин и центрира към Калайджиев, който за пореден път днес със слабия си удар не успя да преодолее вратаря на Левски.

През втората част темпото бе по-ниско и футболистите на „сините” владееха без да се напрягат особено. Около 10 минути след началния сигнал за вторите 45 минути капитанът на Банско Крушовски се сблъска с Балтанов в половината на домакините и играта бе спряна за кратък период. Наложи се Банско да играе няколко минути с човек по-малко, а след като Крушовски се завърна на терена, стана ясно и, че той няма да може да продължи.

В 66-та минута Цветков отново показа добра игра, пробивайки противниковата отбрана. Той преодоля двама защитници на Банско и от около 15 метра стреля, но Кючуков съумя да избие в ъглов удар. От корнера Левски не успя да създаде опасно положение.

В 78-та минута след пряк свободен удар в полза на домакините от добра позиция Наков прати топката в аут. В 89-та минута на Левски бе отменен втори гол след като Балтанов успя да пробие отляво и да подаде към Младенов, който вкара на Кючуков. Все пак съдията реши, че преди центрирането от аут линията на Балтанов топката е напуснала терена.

До края резултатът остана непроменен и Левски се поздрави с минимална победа на стадион „Свети Петър” в Банско. „Сините” ще разберат съперника си за 1/8 – финалите в петък, когато е жребия.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо