3. Миньор отстрани Черно море след драма с дузпи в Перник (снимки)

Миньор отстрани Черно море след драма с дузпи в Перник (снимки)

След 1:1 в редовното време и продълженията, "чуковете" сразиха "моряците" при 11-метровите наказателни удари

Отборът на Миньор се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България. "Чуковете" отстраниха заслужено тима на Черно море след изпълнение на дузпи.

В редовното време срещата завърши при резултат 1:1, а варненци играха две продължения с човек по-малко след като в 86-ата минута Сашо Александров си изкара втори жълт картон.

„Моряците” излязоха напред в резултата след като Костадин Марков си отбеляза нелеп автогол в 27-ата минута. В 69-ата минута обаче влезлият като резерва Милен Василев изпълни перфектен пряк свободен удар и изравни.

Домакините започнаха уверено срещата и наложиха сериозен натиск на своя съперник, който нямаше идея как да отбележи. „Моряците” пробваха няколко далечни удара в лицето на Георги Илиев и Росен Колев, които обаче стреляха доста неточно.

От своя страна „чуковете” организираха няколко много опасни атаки, като Фарез Брахими бе замесен в почти всяка една от тях. Бразилецът на няколко пъти достави перфектни топки за Ивайло Цветков и Въндев, които обаче стреляха покрай вратата.

Така се стигна до 27-ата минута, когато се случи най-нелогичното. Гостите поведоха след автогол на Костадин Марков, който не се разбра с излезлия напред Чворович и върна топката в собствената си врата.

Попадението смути домакините, които видимо намалиха оборотите в следващите минути, но докрая на първата част успяха да се окопитят и отново поеха инициативата. Силен удар на Том минута преди края на полувремето обаче бе спасен с мъка от Пиргов и по този начин резултатът се запази до почивката.

През втората част в игра за „чуковете” влезе Милен Василев, който вля свежа кръв и интересни идеи в нападение. Отборът на Миньор се впусна в безспирни атаки в търсене на изравнителното попадение.

Именно при една атака на резервата Василев в 69-ата минута, срещу него бе извършено нарушение от Сашо Александров, който бе санкциониран с жълт картон, а „чуковете” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Потърпевшият Василев сам се нагърби с изпълнението и отбеляза много красив гол, след като топката първо срещна дясната греда и се оплете в мрежата за 1:1.

Докрая на редовните 90 минути домакините продължиха да натискат, но не успяха да отбележат втори гол. Четири минути преди края обаче Сашо Александров си изкара втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко за продълженията.

След истинско опълчение от страна на гостите в добавеното време, „моряците” успяха да удържат равния резултат и докараха нещата до изпълнение на дузпи. Единствено Паломино бе в предни позиции за Черно море, докато всички останали негови съотборници се бяха прибрали в своята половина, бранейки със зъби и нокти равенството. Въпреки опитите на домакините, които не спряха да атакуват, след 120-те минути на стадион „Миньор” резултатът остана 1:1.

Домакините бяха по-хладнокръвни при изпълнението на дузпите и заслужено продължиха в следващата фаза след точни попадения на Бибишков, Том, Василев, Траянов и Христозов, докато решителната дузпа за "моряците" пропусна Паломино.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо