2. Локомотив (Сф)
  3. Локо София е аут за купата след загуба с дузпи в Каварна (СНИМКИ)

Локо София е аут за купата след загуба с дузпи в Каварна (СНИМКИ)

Калиакра спечели след 1:1 в редовното време и 4:3 при дузпите

Калиакра острани Локомотив (София) след изпълнение на дузпи в 1/16 финалите за Купата на България.

Каварненци показаха характер пред обидно малко публика на своя стадион в Каварна и успяха да преодолеят съперника след страхотна игра на своя вратар Христо Бахтарлиев.

Димитър Телкийски откри за "железничарите' в 19-ата минута след хубава комбинация с Преслав Йорданов, но домакините натиснаха през втората част и най-активният в техния състав Георги Кичуков изравни за 1:1 в 68-ата минута.

До края и двата състава търсеха победата, но капитанът на Локо (София) Кристиан Добрев направи два фрапантни пропуска, а пак Бахтарлиев бе герой за Калиакра.

Вратарят показа чудесен рефлекс и при дузпите като спаси ударите на Преслав Йорданов и Коста Янев. За Калиакра единствено голамсйторът в редовното време Георги Кичуков сгреши, а капитанът Иван Райчев хладнокръвно наниза решителната дузпа за крайното 5:4 (1:1 в редовното време и 4:3 при дузпите).

Локомотив София владееше повече коженото кълбо и имаше чисти възможности за гол, но нерешителните удари на Преслав Йорданов, Кристиян Добрев и Искрен Писаров лишиха „червено-черните” от възможността да продължат участието си в турнира.

Писаров излезе очи в очи в вратаря Христо Бахтарлиев,  но стреля в него вместо да се разпише. В 34-ата минута капитанът Добрев беше непокрит в малкото наказателно поле, ала ударът му с глава бе много анемичен и остави време на Бахтарлиев да се намеси със сетни усилия.

Калиакра отправи първи точен удар в очертанията на вратата на Локо София едва минута преди почивката чрез Кичуков. Нещата не изглеждаха никак розови за домакините.

Втората част започна с нов непростим пропуск на гостите от столицата. Този път Преслав Йорданов остана един на един с Бахтарлиев, но и той не намери начин да вкара, като стреля в тялото му.

Лококотив София плати скъпо аристократичните си пропуски в 68-ата минута. Минков излъга двама защитници, пусна пас към Кичуков в наказателното поле и той с едно докосване не остави шанс на Галев – 1:1.

До края Чавдаров от Калиакра и Дафчев от гостите можеха да решат всичко в редовното време, но нямаха късмет и мачът влезе в продължения.

Иван Цачев потърси дузпа, след като проби и бе спрян от бранител, но съдията Станислав Ставров не отсъди нищо. После Добрев имаше идентичен шанс с първата си ситуация, когато с глава от няколко метра не можа да вкара, но отново се провали и резултатът остана равен.

При дузпите Христо Бахтарлиев отчая Локомотив и Калиакра продължава похода си в Купата на България.

Новият в Локо (Сф): Нямам търпение да започна да играя (ВИДЕО)