2. Втора лига
  3. Добруджа е на 1/8 финал за купата след победа в последните секунди

Добруджа е на 1/8 финал за купата след победа в последните секунди

Добруджа се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България след победа над Несебър с 1:0, съобщава радио "Добруджа".

Добруджа се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България след победа над Несебър с 1:0, съобщава радио "Добруджа". „Жълто-зелените” стигнаха до победата с гол от дузпа в последните секунди на мача. Точен от бялата точка бе Павлин Тодоров, който влезе като резерва 10 минути преди това.

Мачът на стадион „Дружба” започна равностойно, като в първите минути събитията се развиваха основно в центъра на терена. В 13-ата минута Славомир Илиев бе изведен с чудесен пас от Любомир Михалев зад защитата на Несебър, преодоля вратаря Виктор Георгиев, който го събори. Реферът Станислав Тодоров отсъди дузпа, но стражът отрази удара на капитана на добруджанци Филип Флоров. До края на полувремето двата отбора си размениха по няколко положения, които обаче не доведоха до сериозни опасности пред вратите. След почивката оборотите на терена се вдигнаха и ситуациите се редуваха пред двете врати. В 52-ата минута Донев от Несебър стреля технично, но ударът му се отби от дясната греда на вратата на Добруджа. В 77-ата минута домакините също уцелиха гредата след удар на Славомир Илиев. Развръзката дойде в заключителните секунди на даденото от Тодоров 3-минутно продължение. Когато всички се настройваха за продължения, Петров фаулира в наказателното поле Славомир Илиев и реферът бе категоричен – дузпа. Павлин Тодоров се нагърби с изпълнението на наказателния удар и класира Добруджа напред в турнира.

Стартовите състави:

Добруджа: 92. Христов, 2. Паскалев, 6. Флоров (к), 8. Илиев, 15. Джилянов, 18. Надир, 7. Коев, 21. Михалев, 13. Судин, 11. С. Илиев, 29. Тачев

Несебър: 12. Георгиев, 13. Попов, 2. Димитров, 3. Дуков, 25. Петров, 6. Хараламбов, 20. Янев, 14. Николов (к), 8. Ив. Димитров, 9. Донев, 10. Г. Георгиев