2. Миньор (Пк)
  3. Миньор закопа Тунджа в Ямбол и се класира на четвъртфинал

Миньор закопа Тунджа в Ямбол и се класира на четвъртфинал

"Чуковете" спечелиха с 3:0, след като вкараха една от две отсъдени дузпи в тяхна полза, домакините с човек по-малко 35 минути

Отборът на Миньор (Перник) победи като гост на Тунджа (Ямбол) с 3:0 в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Резултатът бе открит от Милен Василев в 25-ата минута, а в 55-ата Ванчо Траянов удвои от дузпа. Три минути преди края на двубоя пък Том придаде класическо изражение на резултата.

Срещата на Градския стадион в Ямбол започна равностойно. Домакините, които в предишния кръг изненадващо отстраниха елитния Монтана, след изпълнение на дузпи, бяха ентусиазирани и решени да сътворят нов подвиг пред собствена публика. Постепенно обаче гостите от Перник поеха нещата в свои ръце и наложиха териториално надмощие.

Най-активните в състава на Миньор през първата част бяха Фарез Брахими и Милен Василев, които с честите си пробиви по крилата затрудняваха максимално отбраната на Тунджа.

Така се стигна до 25-ата минута, когато след центриране от корнер на Ивайло Цветков, Милен Василев отбеляза изключително красиво попадение. Халфът засече топката от воле, след което тя се удари в горната греда и тупна зад голлинията, а стражът на домакините Гаргов нямаше никакъв шанс да отрази удара.

До края на първата част натискът на гостите се засилваше и те можеха да удвоят преднината си, но пропуски направиха Брахими, Том и Василев.

Веднага след почивката перничани се впуснаха в нови атаки и още в самото начало на второто полувреме можеха да отбележат чрез Том и Ванчо Траянов, които обаче стреляха неточно.

Малко по-късно се разигра истинска драма в наказателното поле на домакините. В 52-ата минута Фарез Брахими бе изведен от Том в пеналтерията и бе фаулиран от стража на Тунджа Петър Гаргов, който нямаше друга опция. Главният рефер на срещата Георги Игнатов не се поколеба да посочи бялата точка, без да подозира, че само след минута ще се наложи да го направи отново.

Вратарят на домакините отрази удара на Крум Бибишков, но при последвалата добавка на Костадин Марков, Свилен Сашев игра с ръка на голлинията и получи червен картон.

С изпълнението на втората дузпа се нагърби капитанът на „чуковете” Ванчо Траянов, който не сбърка.

Останали с човек по-малко на терена, футболистите на Тунджа съвсем се предадоха и докрая на срещата съсредоточиха усилията си в опит да не допуснат повече попадения.

Момчетата  на бившия нападател на ЦСКА Димитър Иванов обаче не успяха да го направят след като в 87-ата минута Евертон Джилио – Том излезе очи в очи с Гаргов след двойно подаване с резервата Томислав Павлов и хладнокръвно реализира трето попадение за перничани.
Марек помоли Перник да тренира на Стадиона на мира

Общинарите в Перник ще решават каква да е цената за ползване на сесия утре

Коматево посреща финала за Купата на Аматьорската футболна лига

Верея и Миньор ще спорят за отличието

Стойчо Стоев: Миньор Перник ми помогна много

Един състав винаги има нужда от но­ви лица, имаме набелязани футболисти и вече водим разговори с тях, заяви Стоев

Общинският съвет в Перник прекрати концесията на Миньор 1919 за стадион "Звезда"

Футболният клуб не превеждал договорените 10 000 лева на година и не създал работни места

Наказаха Миньор Перник с лишаване от домакинство

Наказанието ще бъде изтърпяно на двубоя срещу Велбъжд Кюстендил, който е на 6 април

Фенове на Миньор сътвориха поредния екшън в Перник

Тези, които отговарят за носилката - Готвачо и Пожаро, също са налетели към пейката на гостите, споделиха очевидци за Novsport.com