2. Литекс
  3. Без да се напряга Литекс вкара пет на Калиакра и е на четвъртфинал

Без да се напряга Литекс вкара пет на Калиакра и е на четвъртфинал

"Оранжевите" не срещнаха никаква съпротива при домакинството си на каварненци

Отборът на Литекс победи Калиакра с 5:0 в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на България.

Началото на головата фиеста на Градския стадион в Ловеч бе дадено от Тиаго Мирасема още в 6-ата минута. Бразилецът се разписа още веднъж в 64-ата минута, а преди това голове вкараха Христо Янев в 19-ата и капитанът Светослав Тодоров в 28-ата минута от дузпа. Крайният резултат бе оформен от резервата Деян Джерманович десет минути преди края.

Домакините започнаха по-добре срещата и откриха резултата благодарение на ужасяваща грешка в отбраната на каварненци. Бранителят Георги Кичуков отправи изключително неточен пас към свой съотборник, което даде възможност на Мирасема да открадне топката и да остане очи в очи с Христо Бахтерлиев. Излязъл на толкова изгодна позиция бразилецът нямаше как да сбърка и изведе своя тим напред.

„Оранжевите” имаха преимущество във владението на топката и разиграваха спокойно, без много много да се напрягат. Логично се стигна и до второ попадение в 19-ата минута, когато Том изведе Христо Янев, а седмицата на Литекс отбеляза хубав гол, след като преодоля двама бранители в синьо.

Малко по-късно бранителят на Калиакра Антон Димитров игра с ръка в собственото си наказателно поле, но главният рефер Александър Костадинов не посочи бялата точка.

Това обаче се случи в 27-ата минута, когато след поредица от грешки на каварненци в пеналтерията, Светослав Тодоров бе фаулиран от Павел Ковачев и този път съдията отсъди дузпа.

Зад топката застана потърпевшият Тодоров и хладнокръвно реализира, придавайки класическо изражение на резултата.

Иван Цачев имаше чудесна възможност да отбележи почетно попадение за гостите малко след почивката, но ударът му разтресе напречната греда зад Александров. Това бе и най-опасното положение за гостите през целия мач.

В оставащите минути до края ловчанлии имаха пълно превъзходство и логично стигнаха до нови две попадения.

В 64-ата минута Тиаго Мирасема отбеляза втория си гол в мача, след като бе изведен от Том очи в очи срещу вратаря на Калиакра.

Малко по-късно в игра се появи Деян Джерманович, който с известна доза късмет оформи крайното 5:0 в 80-ата минута. Словенецът получи подаване от рожденика Момчил Цветанов в наказателното поле на гостите, след което стреля, но ударът му бе отразен от Бахтарлиев. Топката обаче се върна в краката на Джерманович, който при втория си опит не сбърка.

По този начин ловчанлии продължават напред към 1/4-финалите, а техният съперник ще стане ясен в понеделник, когато ще се тегли жребия.
Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига