Байерн допусна първа загуба в Бундеслигата (+РЕПОРТАЖИ)

Баварците получиха три гола за 14 минути, Рибери се завърна с гол след 9-месечно отсъствие

Байерн (Мюнхен) претърпя първа загуба в Бундеслигата през този сезон. Тимът на Хосеп Гуардиола отстъпи пред своя домакин Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:3.

Всички голове бяха отбелязани през второто полувреме, като три пъти топката навести мрежата на Байерн в рамките на 14 минути.

Почетния гол за баварците бе дело на Франк Рибери, който игра за първи път от девет месеца насам след 9 месеца, в 81-ата минута.

Иначе Фабиан Джонсън помогна на Борусия (Мьонхенгладбах) да сложи край на серията на Байерн от 15 мача без загуба в Бундеслигата. За последно баварците паднаха на 16 май от Фрайбург в мач от предпоследния кръг на миналия сезон.

Националът на САЩ осигури успеха в 68-ата минута, две минути след втория гол на „жребците”, дело на Ларс Щиндл. Сега ‘Гладбах са непобедени вече в 10 мача под ръководството на новия треньор Андре Шуберт.

Байерн плати за редицата си пропуски през първото полувреме и Оскар Венд откри резултата в 54-ата минута.

Франк Рибери влезе 15 минути преди края и се завърна след 269 дни отсъствие, за да оформи крайното 1:3.

В другите мачове Херта победи 10 от Леверкузен с 2:1, Аугсбург спечели с 1:0 като гост на Кьолн, Майнц победи 3:1 Хамбургер, а Инголщад завърши 1:1 с последния Хофенхайм.