3. Тотнъм продължи за ФА Къп след голова фиеста, фен иска автограф по време на мача (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лондончани вкараха пет попадения за 4:1 над опашкаря Колчестър

Лондонският Тотнъм се класира за петия кръг на ФА Къп, след като спечели с категоричното 4:1 гостуването си на последния в трета английска дивизия Колчестър Юнайтед.

„Шпорите” не оставиха никакво съмнение в превъзходството си, а и домакините нямаха късмет, защото още в началото Френки Кент получи травма и в шестата минута бе заменен принудително.

В 21-ата пък и другият централен бранител – Том Ийстман, също се контузи и трябваше да напусне терена.

После Ерик Ламела разтресе страничната греда, а в 27-ата минута отново той намери непокрития пред пеналта Насер Шадли и той с прецизен удар в далечния горен ъгъл откри резултата.

Така белгиецът ознеманува подобаващо своя мач №100 за Тотнъм, като до края на срещата се отчете с още едно попадение и асистенция.

Иначе лондончани се оттеглиха на почивка с минимален аванс, но в 64-ата минута го удвоиха, макар и с доза спортно щастие.

Тогава Ерик Дайър стреля от далеч, а след рикошет топката спря в мрежата – 2:0. После и гредата помогна на гостите, за да запазят те преднината си.

В 78-ата минута пък лятната покупка Кийрън Трипиър центрира отлично и Шадли с глава сложи точка на спора – 3:0.

В ответната атака обаче Колчестър върна едно попадение, след като топката се отби в гредата, а после и в краката на Бен Дейвис (’80), който си вкара автогол. Междувременно един от феновете на стадиона слезе на терена и се опита да вземе автограф от вратаря на гостите.

След още две минути Шадли асистира на Томи Керъл и той оформи крайното 4:1.

Така за първи път през сезона Тотнъм записа четири поредни победи във всички турнири, а освен това отчете десети последователен мач без загуба като гост. Жребият за следващата фаза на турнира е в неделя.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи