3. Лестър заяви шампионски амбиции с успех на „Етихад” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лестър заяви шампионски амбиции с успех на „Етихад” (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Лисиците” биха Манчестър Сити и се откъснаха на върха

Приятната изненада Лестър продължи да изумява всички със страхотното си представяне във Висшата лига.

„Лисиците” на Клаудио Раниери взеха сериозна преднина на върха в класирането, след като спечелиха с 3:1 визитата си на втория Манчестър Сити.

„Гражданите” бяха надиграни на собствения си стадион в първия мач от XXV кръг на Премиършип, макар че преди това нямаха поражение от Лестър в девет срещи от всички турнири.

Гостите започнаха вихрено двубоя и още в третата минута стигнаха до гол. Тогава една от най-ярките им звезди Рияд Марез центрира от свободен удар, а капитанът Роберт Хут изпревари Мартин Демикелис и успя, след рикошет, да прати отблизо топката в мрежата – 1:0.

След попадението Манчестър Сити овладя инициативата и в следващите 15 минути имаше 72% владение на топката, но въпреки това контраатаките на „лисиците” изглеждаха далеч по-опасни.

При една такава в 22-ата минута голмайсторът на лигата Джейми Варди надбяга с лекота Николас Отаменди и центрира прострелно, но Шинджи Оказаки не можа да засече.

После Пабло Сабалета поиска дузпа, след като бе съборен на границата на пеналта от Кристиан Фукс, но такава не последва.

Вместо това Алекс Коларов и Серхио Агуеро тестваха Каспер Шмайхел с далечни удари, ала вратарят бе на своя пост.

След половин час игра „гражданите” имаха 90% точни подавания и топката в свое притежание в 70% от времето, но въпреки това изоставаха в резултата.

Точно преди почивката Кун Агуеро се опита да промени това, след като отправи чудесно прострелно центриране, успоредно на голлинията, но нямаше кой да засече.

Така Лестър се оттегли на почивка с гол аванс, а веднага след нея направи резултата 2:0. Това стана след една блестяща контраатака в 48-ата минута.

Нголо Канте овладя в центъра и пусна към Рияд Марез, който преодоля технично Отаменди и Демикелис, а после с мощен шут не остави шансове на Джо Харт – 2:0.

Така алжирецът прекъсна сушата си от 662 мин. без попадение и вече има 14 гола с 10 асистенции този сезон.

Наставникът на домакините Мануел Пелегрини бе длъжен да отговори и го стори с двойна смяна, като пусна в игра Келеши Ихеаначо и Фернандо.

Именно последният стреля отблизо след центриране от корнер в 54-ата минута, но Шмайхел спаси инстинктивно и запази преднината на Лестър от две попадения.

Малко по-късно гостите я направиха класическа. В 60-ата минута Фукс центрира от корнер и Роберт Хут с глава прати топката в далечния ъгъл, макар и да постави ръцете си върху раменете на своя персонален пазач Демикелис – 3:0.

Това означаваше, че атаката на Лестър се превръща в най-силната във Висшата лига, с реализирани 47 попадения – едно повече от Манчестър Сити.

Въпреки това Лестър не спря да атакува и в 67-ата минута Джейми Варди бе изведен сам срещу вратаря, но Харт успя да спаси.

Впоследствие дори феновете на домакините загубиха надежда и част от тях започнаха предварително да напускат стадиона.

Те обаче не успяха да видят гола на Серхио Агуеро, разписал се с глава в 87-ата минута, а и пропуска на аржентинеца от чиста позиция секунди по-късно.

В крайна сметка обаче „гражданите” загубиха и останаха с 47 точки, на шест от лидера Лестър.

В следващия кръг „лисиците” гостуват на Арсенал, а Манчестър Сити приема Тотнъм.

Ето и всички резултати от играните до момента срещи от XXV кръг на Висшата лига:

14 0 Уест Бромич 25 7 8 10
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи