3. Лудогорец би с човек по-малко 12-ия в Румъния

Лудогорец би с човек по-малко 12-ия в Румъния

Голът за разградчани вкара Мирослав Иванов в 31-ата минута след пробив на Димо Бакалов, който се контузи

Лудогорец започна с победа контролите в Хол-ин-Тирол, Австрия. Шампионите победиха с 1:0 с човек по-малко румънския Астра (Плоещ), който завърши на 12-то място миналия сезон. Голът за разградчани вкара Мирослав Иванов в 31-ата минута след пробив на Димо Бакалов. В 70-ата минута червен картон получи Александър Барт, като „орлите” трябваше да доиграват мача с човек по-малко, защото съдиите не се съгласиха да влезе резервен състезател.

Наставникът на разградчани, които ще дебютират в квалификациите на Шампионската лига срещу хърватския Динамо (Загреб) на 18 юли, използва само две от новите си попълнения – бразилецът Кейшара и холандецът Бургзорг. Първият игра цял мач, докато рапърът остана на терена до 60-ата минута. Иван Чворович остана резерва, а Франк Гуела, който се присъедини по-късно към лагера в Австрия, изобщо не бе в групата на тима. Александър Тунчев също не взе участие, защото се готви по индивидуална програма.

Петев експериментира със схема 4-4-1-1. Досега той практикуваше с 4-2-3-1. Днес левият бек Витиня бе преместен по-напред, а зад него действаше новото попълнение Кейшара. Вдясно бе Шоко, а пред него Мишо Александров. Като вътрешни халфове действаха Генчев и Бургзорг. Миро Иванов се подвизаваше зад нападателя Димо Бакалов.

Край Инсбрук двата отбора се наритаха. До 10-ата минута по един играч от двата отбора трябваше да получава лекарска помощ. Витина бе настъпен лошо от състава на „орлите”, но се завърна в игра. В 27-ата минута пък жълт картон получи Барбояну от състава на гостите за груб фаул срещу Мишо Александров.

В 31-ата минута Лудогорец вкара своя гол. Димо Бакалов преодоля на скорост противников бранител, навлезе в наказателното поле и пусна към Мирослав Иванов. Халфът си нагласи топката и я прати в долния ъгъл на вратата на Астра.

Ивайло Петев се реши да прави смени след 60-ата минута нататък. Първо извади Мантула, Витиня, Бургзорг, Иванов и Бакалов (принудително), а пусна Гулдан, Дяков, Марселиньо, Кишада и Стоянов. По-късно пък Станислав Генчев отстъпи мястото си на Диян Димитров.

В 70-ата минута Астра имаше възможност да изравни резултата, след като Ивановски хукна към вратата на Голубович. Но бе приклещен от Барт и Гулдан, като нарушението извърши французинът. Реферът му показа втори жълт картон и Лудогорец остана на терена с 10 души.

До края обаче българският тим удържа преднината си и записа втора победа в летните контроли след тази с 3:0 над Евроколеж на лагера в Смолян. Иначе разградчани организираха и шоу мач срещу Витоша (Бистрица), който завърши 6:6, но тогава дори техният собственик Кирил Домусчиев се пусна в игра.

Следващата контрола на Лудогорец е на 29 юни (петък), когато съперник на тима на Ивайло Петев е австрийският слабак Сваровски Ватенс.

ЛУДОГОРЕЦ - АСТРА (ПЛОЕЩ) 1:0
М. Иванов (31')

ЛУДОГОРЕЦ: Голубович, Шоко, Барт, Мантула, Кейшара, Витиня, Генчев (к), Бургзорг, Алексанров, Иванов, Бакалов (Гулдан, Дяков, Марселиньо, Кишада, Стоянов, Димитров)
Неизползвани резерви: Чворович, Костадинов
Червен картон: Бакалов
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо