3. Лудогорец загря за Динамо /Букурещ/ с 10:0 над австрийци

Лудогорец загря за Динамо /Букурещ/ с 10:0 над австрийци

Българският шампион разби третодивизионния Сваровски Ватенс в контролна среща, играна в Австрия

Българският шампион Лудогорец разби с повече от категоричното 10:0 австрийския третодивизионен Сваровски Ватенс в контролна среща, играна в Австрия.

Разградчани не оставиха никакво съмнение в това кой е по-добрият отбор и откриха резултата още в 20-ата секунда, когато точен бе голмайсторът на тима Иван Стоянов.

Родният национал се разписа с хубав шут след хитро отиграване на капитана Емил Гъргоров, който пропусна топката след пас на Мирослав Иванов отляво.

Второто попадение в срещата не закъсня и падна в осмата минута, когато звездата на „орлите” Марселиньо надигра с много фантазия бранител на Сваровски и с левачката покачи на 2:0. Класическата преднина на Лудогорец бе оформена от Гъргоров, който бе изведен от Миро Иванов и хладнокръвно направи резултата 3:0 в полза на своите.

Последваха пропуски на Иван Стоянов и Миро Иванов, но в 34-ата минута логичното се случи и Марселиньо вкара втория си гол в мача и четвърти за българския шампион, след като бе изведен от Станислав Генчев на празна врата и не сгреши.

Разградчани дръпнаха с пет чисти гола три минути по-късно, когато Гулдан вкара с глава след центриране от корнер, а в 42-ата минута Гъргоров реализира шести гол от пряк свободен удар.

Така почивката дойде при резултат 6:0 за „орлите”, а по време на паузата наставникът им Ивайло Петев направи шест рокади и в игра се появиха Тунчев, Кишада, Гела, Бургзорг, Шоко и Теро Мантула.

Това обаче не наруши ритъма на разградчани и в 65-ата минута те вкараха седмо попадение, дело на появилия се като резерва в 56-ата минута Георги Костадинов.

Малко по-късно, след изпълнение на корнер, се разписа и дошлият през зимата финландски младежки национал Теро Мантула, който направи резултата 8:0 в 77-ата минута.

Пет по-късно дойде време и Диян Димитров да се разпише сред реализаторите, а крайното 10:0 оформи Гела секунди след това

Така Лудогорец записа убедителна победа във втората си лятна контрола в Австрия, след като преди това спечели с човек по-малко първия си спаринг срещу румънския Астра (Плоещ) с 1:0.

Следващата контрола на българските шампиони, които се готвят за първото си участие в Шампионската лига, ще бъде румънският гранд Динамо (Букурещ).

Припомняме, че съперник на разградчани в квалификациите на Шампионската лига е хърватският Динамо (Загреб).

Стартов състав на Лудогорец:

Чворович, Минев, Барт, Гулдан, Кайсара, М. Иванов, Ст. Генчев, Дяков, Стоянов, Марселиньо, Гъргоров (след почивката в игра влизат Кишада, Гела, Бургзорг, Тунчев, Шоко, Теро Мантула, Витиня, Александров, Костадинов, Аргилашки, Димитров);

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо