3. ОБЗОР: Царско село започна годината с осма поред победа във Втора лига

ОБЗОР: Царско село започна годината с осма поред победа във Втора лига

Коконов донесе драматичен успех на Арда в дебюта си, вижте всички резултати

Надпреварата във Втора професионална лига на България бе подновена вчера, когато Монтана победи Черноморец (Балчик) с минималното 1:0 в първия мач за годината.

Благодарение на успеха си на ст. „Огоста“ тимът се доближи на 4 точки до лидера Царско село, който обаче днес не сгреши и спечели с 3:1 домакинството си от XVIII кръг, за да поведе отново със седем на върха.

Двубоят започнa с половин час по-късно заради тежките атмосферни условия в столицата. Резултатът беше открит в 38-ата минута от Георги Минчев, а само 60 секунди по-късно Иван Цачев си отбеляза автогол за 2:0. В 65-ата минута гостите намалиха чрез Беркай Халил, а в 88-ата тимът на Никола Спасов оформиха крайното 3:1 с попадение на Георги Минчев и се поздравиха с осмата си поредна победа във Втора лига.

Третият в таблицата тим на Арда пък стигна до драматичен успех в края срещу петия Литекс. Единственото попадение в Кърджали вкара новото попълнение Иван Коконов, който пристигна от Дунав Русе през януари и вкара още в дебюта си, разписвайки се в 85-ата минута.

Мачът Лудогорец II – Локомотив София е в неделя от 14:30 часа, а програмата на първия пролетен кръг завършва с двубоя ЦСКА 1948 – Кариана в понеделник от 18:00 часа.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо