3. НАЙ-ПОСЛЕ: Националите с победа през 2020 година (ВИДЕО+СНИМКИ)

НАЙ-ПОСЛЕ: Националите с победа през 2020 година (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Трикольорите" вкараха 3 гола на "джуджето" Гибралтар в контрола

България записа първа победа за 2020 година. "Трикольорите" надвиха с 3:0 "джуджето" Гибралтар на ст. "Васил Левски" в контрола. Националите ни не бяха печелили от 17 ноември 2019 г., когато удариха с 1:0 срещу Чехия в евроквалификация без значение. По-рано тази година съставът на Георги Дерменджиев записа едно равенство и пет загуби.

Селекционерът нямаше възможност да използва доста играчи, които са контузени или заразени с коронавирус. От състава му отпаднаха Николай Михайлов, Кирил Десподов, Пламен Илиев, Георги Костадинов, Тодор Неделев, Антон Недялков и Исмаил Иса.

Мачът започна с натиск на България и той бързо даде резултат. Тимът ни поведе още в шестата минута. Георги Йомов центрира в наказателното поле. Стигна се до суматоха, при която вратарят Голдуин падна на тревата и остана да се превива, но играта не беше спряна. Топката се озова в Димитър Илиев, който върна към Александър Цветков и халфът на Берое прати топката в опразнената врата.

В 15-ата Георги Йомов вкара втори гол за "лъвовете". Страхил Попов се включи по фланга, след което комбинира с крилото на ЦСКА. Йомов  се освободи от защитник на Гибралтар и прати топката в далечния ъгъл на вратата на Гибралтар.

Две по-късно вратарят на гостите не се намеси добре при центриране на Попов и Галин Иванов насочи топката към опразнената врата, но не я уцели.

Молко след половин час игра гостите сбъркаха, Димитър Илиев открадна топката, влезе в наказателното поле и опита да намери свой съотборник, но вратарят Голдуин пресече паса. В 34-ата минута Сисиньо отправи удар отляво на наказателното поле, но прати топката покрай вратата.

В края на първата част България вкара трето попадение. Георги Йомов центрира от корнер, Рой Чиполина увисна във въздуха и позволи на Димитър Илиев да нанесе неспасяем удар към вратата на Гибралтар за 3:0.

Втората част отново започна с натиск на "трикольорите" и в 48-ата минута Димитър Илиев стреля слабо към вратата на гостите, а Голдуин улови без проблем.

Постепенно темпото на игра спадна. Българите продължават да са по-добият тим на терена, но голови положения липсваха.

Димитър Велковски и Светослав Ковачев влязоха в игра, като замениха Сисиньо и Галин Иванов. Малко по-късно на терена се появиха Здравко Димитров и Виктор Попов, като за крилото на Левски това е дебют. Божидар Краев също влезе. На пейката седнаха Попов, Йомов и Илиев.

В 83-ата минута Божидар Краев изпълни пряк свободен удар. Топката срещна стената. Две по-късно силен удар на Виктор Попов мина встрани от вратата. С това приключи всичко интересно в срещата.

БЪЛГАРИЯ - ГИБРАЛТАР 3:0
1:0 Александър Цветков (6)
2:0 Георги Йомов (15)
3:0 Димитър Илиев (45)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЪЛГАРИЯ: 1. Мартин Луков, 2. Страхил Попов, 4. Валентин Антов, 15- Васил Божиков, 6. Сисиньо, 22. Александър Цветков, 16. Кристиян Малинов, 7. Доминик Янков, 18. Галин Иванов, 17. Георги Йомов, 20. Димитър Илиев

ГИБРАЛТАР: 1. Кайл Голдуин, 2. Итан Джоли, 3. Киан Ронан, 6. Скот Вайсман, 8. Мохамед Бадр, 10. Лиам Уолкър, 14. Рой Чиполина, 15. Ерин Барнет, 16. Аймен Моуели, 18. Алейн Понс, 22. Греъм Тория

90+3 - Край на мача!

85 - Силен удар на Виктор Попов мина встрани от вратата

83 - Божидар Краев изпълни пряк свободен удар. Топката срещна стената

80 - Доминик Янков отстъпва мястото си на Божидар Краев

78 - Йомов е заменен от Здравко Димитров, а Стархил Попов от Виктор Попов

65 - Първи две промени в нашия тим. Галин Иванов и Сисиньо отстъпиха местата си на Димитър Велковски и Светослав Ковачев

60 - Българите продължават да са по-добият тим на терена, но темпото на игра спадна, а и голови положения липсват

48 - Димитър Илиев стреля слабо към вратата на гостите и Голдуин улови без проблем

46 - Начало на второто полувреме

45+2 - Край на първото полувреме

45 - ГООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Димитър Илиев се разписа с глава, след като засече центриране на Йомов от корнер

34 - Сисиньо отправи удар отляво на наказателното поле, но прати топката покрай вратата

32 - Гостите сбъркаха, Димитър Илиев открадна топката, влезе в наказателното поле отляво и опита да намери свой съотборник, но вратарят Голдуин пресече паса

24 - Мартин Луков улови безпроблемно удар към неговата врата

17 -  Вратарят на гостите не се намеси добре при центриране на Попов и Галин Иванов насочи топката към опразнената врата, но не я уцели

15 - ГООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Страхил Попов се включи по фланга, след което комбинира с Георги Йомов. Крилото на ЦСКА се освободи от защитник на Гибралтар и с шут в далечния ъгъл удвои аванса на "лъвовете"

6 - ГООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Александър Цветков откри резултата с мощен удар на метър пред наказателното поле

3 - Йомов центрира в наказателното поле на гостите, там Галин Иванов се размина с топката

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение