3. В ЗДРАВА БИТКА НА "АНФИЙЛД": Челси открадна точка от Ливърпул с човек по-малко (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рис Джеймс получи червен картон, "сините" геройски удържаха натиска на домакините

Челси измъкна 1:1 при гостуването си на Ливърпул от третия кръг на Висата лига. Лондончани играча с човек по-малко цяло второ полувреме. "Мърсисайдци" така и не успяха на намерят път към вратата на Менди след почивката. Тимът на Томас Тухел се защитаваше много добре и успя да спечели важна точка. Така двата отбора, които стартираха сезона с по две победи, остават с напълно изравнени показатели – с по седем пункта и голова разлика 6:1.

Още във втората минута Салах опита да изведе Мане. Подаването му обаче беше пресечено. Две по-късно Харви Елиът стреля извън наказателното поле, но прати топката встрани от врата на Челси.

Ливърпул пропусна отличен шанс да поведе в 10-ата минута. Феноменален пас на Александър- Арнолд стигна до Джордан Хендерсън, който беше останал сам срещу Менди. Капитанът на "червените" пробва изстрел от въздуха, но изключително неточно. В 16-ата домакините стигнаха до корнер, а след изпълнението му опитът за удар с глава на Ван Дайк не се получи.

Шест след това Челси стигна до попадение! Кай Хаверц засече с глава центрира от корнер и прехвърли Алисон - 0:1!

Хаверц пробва да изведе Лукаку сам срещу вратаря в 25-ата минута, но Матип с глава отклони топката, тя стана невъзможна за белгиеца и Алисон я улови.

В 34-ата Лукаку за пръв път получи възможност да стреля към вратата на Ливърпул. Топката обаче рикошира във Ван Дайк и не затрудни стража на червените. В следващата атака белгиецът се отчете с отлична асистенция към Месън Маунт, чийто удар обаче мина покрай вратата.

Диого Жота влезе на мястото на Роберто Фирмино в 42-ата минута, а в добавеното време се стигна до корнер пред вратата на Менди. В наказателното поле на Челси настата невероятна суматоха. Първо Матип нацели гредата, а след това Рис Джеймс изби от голлинията с ръка. Антъни Тейлър прегледа ситуацията на VAR и отсъди дузпа за Ливърпул. Освет нова Джеймс беше изгонен. Мохамед Салах пък беше точен от бялата точка за 1:1.

Ливърпул започна вихрено второто полувреме и шест минути след неговото начало отлично центриране на Салах с външен фалц беше засечено с глава от Жота. Португалецът обаче прати топката над вратата. Последва далечен изстрел на Ван Дайк, но Менди не позволи да бъде изненадан.

Натискът на "червените" продължи и в 58-ата минута удар на Хендерсън прелетя опасно близо до вратата на Челси. Секунди по-късно и Фабиньо стреля, но Менди спаси.

В 63-ата минута Челси можеше изненадващо да вкара втори гол, но Матип блокира опита за удар на Лукаку. Тиаго Алкантара замени Джордан Хендерсън в 74-тата минута. Ливърпул не се отказваше да атакува, но просто нямаше идея как да пробие защитата на гостите.

Челси организира още една добра атака в 84-ата минута. Лукаку изведе Ковачич, но Алисон спаси неговият удар. Веднага след това Слаах се озова в много добра позиция, но стреля слабо с десния крак и Менди нямаше проблем. Секунди след това стражът на Челси отрази шут и на Арнолд.

В 90-ата минута Жота засече с глава центриране от корнер, но Менди изби над гредата и Челси оцеля!.

ЛИВЪРПУЛ - ЧЕЛСИ 1:1
0:1 Хаверц (22)
1:1 Салах (45+5-д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робертсън, Фабиньо, Хендерсън, Елиът, Мане, салах Фирмино

ЧЕЛСИ: Менди, Рюдигер, Аспиликуета, Кристенсен, Алонсо, Джеймс, Канте, Жоржиньо, Маунт, Хаверц, Лукаку