3. ОБЗОР ГЕРМАНИЯ: Резил за Байерн (ВИДЕО)

ОБЗОР ГЕРМАНИЯ: Резил за Байерн (ВИДЕО)

Волфсбург, Борусия (М) и Гройтер Фюрт с победи в Бундеслигата

Среднякът Бохум сензационно обърна и срази шампиона и лидер Байерн с 4:2 в мача им от 22-ия кръг на германската Бундеслига. Баварците поведоха рано с гол на обичания заподозрян Роберт Левандовски (9) след асистенция на Кингсли Коман, но домакините направиха пълен обрат и ги разбиха до почивката. Кристофър Антви-Аджей (14) изравни след пас на Герит Холтман, а нидерландецът Юрген Локадия (38-дузпа) бе точен от наказателен удар за пълния обрат.

Костариканецът Кристиан Гамбоа (40) след подаване на Патрик Остерхаге и Герит Холтман (44) направиха кошмара за шампионите пълен още до почивката. През втората част грандът от Мюнхен направи всичко възможно да измие срама от първата, но натискът на футболистите на Юлиан Нагелсман доведе само до още едно попадение на Роберт Левандовски (75). До края баварците не спряха да атакуват, но не успяха да преодолеят вратаря Михаел Есер за трети път. След успеха си Бохум остава на 11-ата позиция с 28 точки. Байерн е убедителен лидер с 52 точки и 9 аванс пред Борусия (Дортмунд), който е с мач по-малко. Идната сряда баварците гостуват на австрийския първенец Залцбург в първи мач между тях от 1/8-финалите на Шампионската лига.

В други срещи от съботния следобед Волфсбург спечели с 1:0 при визитата си на Айнтрахт във Франкфурт, Борусия (Мьонхенгладбах) срази у дома Аугсбург с 3:1, Фрайбург и Майнц завършиха 1:1, а Гройтер Фюрт над

ви Херта с 2:1.

Мареска: Стачка на футболистите изглежда като добра идея