Манчестър сити пак начело в Англия (ВИДЕО)

Ерлинг Холанд с нов гол за "гражданите"

Манчестър Сити победи Уулвърхемптън с 3:0 като гост на „Молиню“. Резултатът беше открит от Джак Грийлиш след само 55 секунди игра. За „гражданите“ се разписаха още Ерлинг Холанд и Фил Фодън.

Джак Грийлиш откри резултата след само 55 секунди игра, след като засече от близко разстояние центриране на Кевин де Бройне.

В 7-ата минута Родри отбеляза второ попадение за „гражданите“, но неговият гол не бе зачетен заради нарушение.

Бернардо Силва подаде към Ерлинг Холанд, който пласира мощен шут в левия ъгъл на вратата, пазена от Жозе Са, в 16-ата минута, за да удвои преднината на своя тим.

Нейтън Колинс от Уулвс бе изгонен в 33-ата минута, заради удар с бутоните право в тялото на Джак Грийлиш.

Даниел Поденс опита от далечно разстояние да изненада Едерсон в 40-ата минута, но ударът му премина покрай левия страничен стълб.

Холанд имаше възможност да се разпише отново в 67-ата минута, кога овладя топката и шутира, но ударът му беше спасен от Са.

Само две минути по-късно след прекрасен пас от страна на Де Бройне, Фил Фодън оформи крайното 3:0 в полза на Манчестър Сити.

След тази победа, „гражданите“ се изкачват начело на класирането във Висшата лига с актив от 17 точки, а „вълците“ заемат 16-о място с 6 спечелени точки.