Уругвай удари Гана, но отпадна от световното

Ето и подробностите за развоя на срещата:

Отборът на Уругвай победи с 2:0 състава на Гана в последната си среща от груповата фаза, но отпадна от световното първенство по футбол заради по лоша голова разлика. Лидер в групата остана Португалия с 6 точки, а Южна Корея и Уругвай останаха с по 4, Гана с 1.

Уругвайците започнаха по-активно двубоя, търсейки гол от самото начало. В 14-ата минута Луис Суарес изведе Дарвин Нуньес, но защитник успя да изчисти топката преди играчът на Ливърпул да застраши вратата на Ати.

Две минути след това Рочет направи спасяване, а след това съдията отиде да прегледа с ВАР ситуация между уругвайския страж и Мохамед Кудус. След като прегледа сам ситуацията Даниел Зиберт свири наказателен удар. Зад топката застана Андре Аю, който бе спрян от Рочет.

В 23-ата минута Уругвай имаше страхотен шанс да поведе в резултата, след като Нуньес опита да прехвърли вратаря, но Салиду изчисти малко преди голлинията.
Три минути след това Арасета с глава отблизо прати топката във вратата на Гана за 0:1. Уругвай вкара втори гол и той отново бе дело на Арасаета с воле в 32-ата минута.

Две минути след второто попадение обаче дойде и лошата новина за Уругвай, след като Родриго Бентанкур трябваше да бъде заменен от Матиас Весино.

В първите минути на втората част опасните ситуации липсваха. В 57-ата минута Дарвин Нуньес имаше претенции за дузпа за нарушение на Амартей срещу него, а Зиберт отиде сам да преразгледа ситуацията. В крайна сметка германският рефер реши, че наказателен удар няма.

Гана - Уругвай 0:2

0:2 Арасаета 23, 32

Гана: Зиги, Сейди, Амартей, Салису, Баба, Партей, Самед, Кудус, Андре Аю, Джордан Аю, Уилямс
Селекционер: Ото Адо

Уругвай: Алварес, Оливера, Коатес, Хименес, Варела, Валверде, Бентанкур, Пелистри, Арасаета, Нунес, Суарес
Селекционер: Диего Алонсо

Стадион: "Ал Жануб"
Съдия: Даниел Зиберт (Германия)