Спортист измъкна точка от Крумовград

Ето и подробностите

Спортист Своге започна с реми пролетния дял на шампионата във Втора лига. „Шоколадите“ направиха 0:0 при трудното гостуване на ФК Крумовград.

Петър Колев направи официален дебют на треньорската скамейка на Спортист. На терена се появиха и шест от новите попълнения на отбора - Мартин Величков, Петър Вуцов, Павлин Чиликов, Дилян Георгиев и Димитър Петров, които започнаха титуляри, а Слав Петков влезе като резерва. Аюб Тазути също направи повторен дебют, след като се завърна тази зима в отбора.

През първото полувреме липсваха чисти голови положения. Двата отбора направиха интересни атаки, но не успяха да застрашат вратата на съперника. Футболистите на Петър Колев показаха доста добра игра в защита и почти не допуснаха ситуации пред Величков.

През втората част нещата не се промениха особено. Спортист показа изключително стабилна игра в отбрана, а домакините имаха едно по-добро голово положение, когато изпратиха топката в гредата.

В 87-ата минута Александър Бастунов получи пресилен втори жълт картон и съответно бе изгонен от терена, а Спортист доигра мача с 10 човека. Това обаче не повлия върху крайния резултат.

В следващия кръг от Втора лига Крумовград гостува на Беласица, докато Спортист Своге приема дубъла на Ботев Пловдив.

В Пазарджик: Хебър победи Спартак (Пд)

Успех с 3:1 в неофициалния дебют на Веселин Великов

Първо в NS: Ботев (Пд) уреди национал на България