Нов проблем за Манчестър Юнайтед

Алехандро Гарначо ще отсъства по-дълго от очакваното

Контузията на младата звезда на Манчестър Юнайтед Алехандро Гарначо е по-лоша от първоначалните опасения.

Гарначо пострада от твърдото влизане в единоборство от десния бек на Саутхямптън Кайл Уокър-Питърс.

Срещата приключи 0:0, а аржентинският нападател влезе като смяна и престоя на терена едва 17 минути, преди да се наложи мениджърът Ерик тен Хаг да му направи двойна смяна.

18-годишният талант беше сниман след края на мача как напуска стадиона с патерици и шина на крака.

Когато беше попитан на пресконференцията след края на мача какво е положението, наставникът на Червените дяволи заяви, че няма нищо сериозно за пристигналият от Атлетико (Мадрид) флангови футболист.

"Малко накуцваше след лошото влизане. Не исках да рискувам и да го оставя на терена, а и бяхме с 10 човека заради червения картон. Мисля, че не е много лошо положението", каза тогава мениджърът.

Въпреки това, според журналиста Гастон Едул, първоначалните оценки за контузията на Гарначо показват по-сериозен проблем и нападателят няма да може да се присъедини към националния тим на Аржентина за предстоящите приятелски мачове с Панама и Кюрасао.

Въпросният репортер не се ангажира с прогноза колко време няма да играе Гарначо, но предполага, че със сигурност поне до края на март. Което означава, че ще липсва за два мача на Манчестър Юнайтед и за тези на националния тим. Проблемът на Гарначо е в глезена, но от клуба за момента не излизат с пълна информация дали е само изкълчен или има увреждане и на връзки, а може би и на костици.

В четвъртък Манчестър Юнайтед ще гостува на Бетис във втори осминафинален мач от турнира Лига Европа, което не изглежда като кой знае какво препятствие след успеха с 4:1 в първата среща.

А в неделя е мачът им с Фулъм в турнира за Купата на Англия. Гарначо се присъединява към Дони ван де Беек и Кристиан Ериксен, които няма да играят в дългосрочен план.

Марсел Забицер и Антони Марсиал също имат проблеми с контузии, а Виктор Линдельоф не играе от известно време заради вирусен проблем.