3. Янев с триумф над Берое в дебюта си за Ботев Враца

Янев с триумф над Берое в дебюта си за Ботев Враца

Слаб мач за новия треньор на гостите Хосе Луис Ачиари

Ботев Враца спечели дербито на новите треньори в Efbet Лига, след като постигна ценно 1:0 над Берое. Двубоят бе първи за Христо Янев начело на домакините, а същото важеше и за Хосе Луис Ачиари, сменил Густаво Араголаса в Стара Загора. Единственото попадение във Враца реализира Даниел Генов, бивш футболист на Берое. Халфът се възползва от безумна грешка и неразбирателство между вратаря Ачинели и централния бранител Скуадроне. В края заралии останаха и с човек по-малко, след като заслужен директен червен картон получи Франко Рамос. Нито един роден футболист пък не записа игрови минути за гостите от Стара Загора.

Двубоят започна с положение пред вратата на домакините. Вини Трибуле извиде Майк Севайос зад гърба на защитата на Ботев Враца. Бариос обаче успя да скъси ъгъла и да спаси своя отбор в 14-ата минута.

Отговорът дойде чрез Мирослав Маринов, който опита да намери Даниел Генов. Преди това обаче Франческо Селесте направи шпагат, а топката тръгна към собствената му врата. Вратарят Родриго Ачинели все пак внимаваше и улови.

Най-чистото положение за Ботев Враца дойде четири минути по-късно, когато Браян Мендоса получи топката по десния фланг. Крайният бранител на домакините навлезе в наказателното поле и шутира от малък ъгъл, което се оказа грешно решение, тъй като Мирослав Маринов бе на стрелкова позиция пред опразнената врата.

На полувремето старши треньорът на домакините Христо Янев извърши двойна смяна, заменяйки контузения Мирослав Маринов за Барбоса, както и Марио Киконда с Диого Барбоса.

Десет минути след почивката резултатът на стадион "Христо Ботев" бе открит. Тогава сериозно резабирателство между Скуадроне и Ачинели позволи на Даниел Генов да отнеме топката и на празна врата да вкара, възползвайки се от наивната грешка в съперника.

Последваха минути, в които Берое видимо нямаше отговор на попадението. Веднъж Бариос се намеси решително, но след удар от твърде сериозна дистанция, за да доведе до изравнителен гол. Ситуацията се усложни още повече за гостите от Стара Загора, след като Франко Рамос получи червен картон за груб фаул срещу Мажуга, откъсващ се зад отбраната на Берое.

БОТЕВ ВРАЦА – БЕРОЕ 1:0

Стартови състави:

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос – 7. Момчил Цветанов, 28. Едуардо Кунде, 20. Мартин Христов, 23. Браян Мендоса – 77. Стефан Велев, 24. Мартин Смоленски – 10. Спас Георгиев, 15. Мирослав Маринов, 37. Марио Киконда - 9. Даниел Генов (К)

Берое: 23. Родриго Ачинели – 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Минго, 4. Франческо Селесте, 5. Лусиано Скуадроне, 6. Жорди Говеа, 11. Франсиско Политино, 17. Едуин Ласо, 21. Тиаго Сейхас (К), 91. Вини Трибуле, 99. Майк Севайос

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо