Спартак Плевен разби Академик Пловдив

С 26 точки разлика в Националната баскетболна лига

Спартак Плевен постигна домакински успех над Академик Пловдив с 97:71 (29:12, 21:20, 19:18, 28:21) в мач от първия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Плевенчани започнаха много мобилизирано в зала „Балканстрой“ и поведоха с 29:12 след първите 10 минути игра.

Баскетболистите на Спартак продължиха да доминират и по-малко от 3 минути след началото на втората част, дръпнаха с 26 точки, фиксирани с тройка на Станимир Маринов за аванс от 40:14.

Усилията на пловдивчани да се доближат стигнаха само за намаляване на разликата под 20 точки и Академик изоставаше с 32:50 на почивката.

И през второто полувреме Спартак контролираше двубоя, като преди последната част резултатът бе 69:50 в полза на домакините. До края срещата се доиграваше и се стигна до най-голямата разлика от 30 точки.

За Спартак Плевен се включиха тримата нови американци Андрю Гордън, Родни Първис и Брайънт Томас.

Константин Тошков и Томас отбелязаха по 17 точки, а Николай Стоянов се включи с 16 точки и 5 борби. Станимир Маринов добави 14 точки за успеха на домакините.

За гостите от Пловдив Джъстин Маккол реализира 18 точки и 8 борби, а Джералд Лидел завърши с 13 точки и 7 борби.

В следващия кръг на 14 октомври Академик Пловдив посреща ЦСКА, докато на 15 октомври Спартак Плевен ще бъде домакин на Миньор 2015.

Детройт уволни треньора си след само един сезон

"Буталата" записаха историческа анти серия през миналата кампания с 28 поредни загуби