Лаутаро: Щастлив съм, че вкарах във всеки мач от групата

„Нека продължим да работим“, призова аржентинският национал

Нападателят на Аржентина Лаутаро Мартинес бе доволен, след като се разписа на два пъти за победата над Перу с 2:0 в последната среща от груповата фаза на Копа Америка.

Капитанът на Интер вкара във всеки един от трите мача на световния шампион досега на форума.

„Щастлив съм, защото успях да отбележа в трите мача от груповата фаза и защото успях да помогна на отбора, което е важното“, заяви Лаутаро Мартинес пред TyC Sports, който беше критикуван за представянето си в кампанията на Аржентина за спечелването на Световната купа през 2022 година.

„Добре съм, както казах, когато мачът с Чили приключи, имах страхотен сезон в моя клуб и се чувствах добре. Чувствах се готов да се отърва от тръна от Световното първенство, това беше важно за мен, да се подготвя добре за Копа Америка, което направих и го показвам. Нека продължим да работим“, допълни Мартинес.

Аржентина вече се беше класирала за четвъртфиналите преди мача в Маями с победи над Канада (2:0) и Чили (1:0), другите отбори в групата. Тази сигурност позволи на защитаващите шампионите да дадат почивка на ключови играчи, включително капитана Лионел Меси.

Меси, който отпразнува 37-ия си рожден ден в понеделник, се възстановява от контузия на бедрото, която получи по време на успеха им над Чили във вторник. Очаква се той да се завърне за четвъртфиналния им мач в четвъртък в Хюстън срещу второто място в група B.

Въпреки отсъствието на техния треньор Лионел Скалони, наказан и глобен за късното начало на второто полувреме в два предишни мача, Аржентина до голяма степен не се притесняваше от своите опоненти.

Бразилия ще удари Колумбия и ще избегне четвъртфинал с Уругвай

Селесао се нуждае само от победа, за да спечели групата си

Меси поднови тренировки с Аржентина

Звездата на "гаучосите" изглежда ще е на линия за мача с Еквадор на Копа Америка

ШОК: САЩ отпадна от домашната си Копа Америка!(ВИДЕО)

"Янките" допуснаха още едно поражение - срещу Уругвай с 0:1