2. Париж 2024
  3. Италия удари Бразилия на олимпийския турнир

Италия удари Бразилия на олимпийския турнир

Утре женският тим на страната започва в Париж

Световният шампион Италия започна с победа участието си на олимпийския турнир по волейбол за мъже. В мач от група "В" италианците се наложиха с 3:1 (25:23, 27:25, 18:25, 25:21) над трикратния олимпийски първенец Бразилия.

"Адзурите" спечелиха трудно с по две точки разлика първите два гейма и това им даде сериозно преимущество срещу "селесао".

Бразилците играха по-силно в третата част и след върнаха в двубоя след 25:18, но Италия успя да се наложи срещу големия си противник след 25:21 в последния гейм, в който резултатът премина през 11:8 и 18:15.

Най-резултатен в полза на победителите стана Юри Романо с 20 точки, а съотборникът му Алесандро Микелето добави още 13.

Утре участието си във волейболния турнир започва женският отбор на Италия.

Той се изправя срещу Доминиканската Република в 10:00 часа, а според букмейкъра 8888.bg е абсолютен фаворит в сблъсъка.

Шансовете за успех на италианките са 95,2%, а за триумф на съперник им - 11,8%, смятат от 8888.bg

Възможността срещата да завърши с над или под 137,5 точки пък се оценява с 52,6% от 8888.bg.