3. ЦСКА взе първите три точки за сезона след 3:1 над Хебър (ВИДЕО)

ЦСКА взе първите три точки за сезона след 3:1 над Хебър (ВИДЕО)

Георги Чорбаджийски с дебютен гол

ЦСКА записа първата си победа за новия сезон, след като надви с 3:1 Хебър Пазарджик на Националния стадион "Васил Левски". "Армейците" изиграха силен мач, но не успяха да запишат чиста мрежа, след като допуснаха гол седем минути преди края.

Мачът започна равностойно, а още в 5-ата минута гостите поискаха дузпа. Тогава Атанас Кабов падна в наказателното поле след съприкосновение със Сейни Санянг, като претендираше, че е бил ударен с лакът в лицето, но наказателен удар не последва.

Такъв не бе отсъден и след преглеждане на ситуацията със системата ВАР, така че срещата продължи.

ЦСКА отговори с далечен шут на Тибо Вион, отразен в корнер от Петър Дебърлиев, който изигра своя мач №50 за Хебър в елита.

Впоследствие „червените“ овладяха инициативата и се настаниха в половината на съперника, но трудно достигаха до чисти голови ситуации.

В 18-ата минута обаче те успяха да открият резултата. Капитанът Джонатан Линдсет бе изведен отлично в коридор зад гърба на защитата и намери Станислав Шопов, чийто техничен удар се отби от крака на Олексий Збун и заблуди вратаря на Хебър – 1:0.

Така ЦСКА вкара първия си гол през новия сезон, а малко след това бе близо и до втори. Дебърлиев обаче успя да спаси коварния удар от статично положение на Тобиас Хайнц, след което Георги Чорбаджийски не сполучи при добавката. В 27-ата минута ЦСКА осъществи добра атака, при която Чорбаджийски изведе Линдсет, чийто шут от точката за дузпата обаче бе блокиран в корнер.

След неговото изпълнение пък Хайнц пробва да изненада стража на Хебър, ала топката срещна напречната греда. Секунди след това отново Хайнц имаше шанс, след като получи отличен пас, но шутът му по диагонала бе спасен от Дебърлиев.

ЦСКА продължи да диктува събитията на терена и малко преди паузата достигна до второ попадение. След няколко блокирани удара топката стигна до Линдсет, който я върна към Марселино Кареасо, а той с десния крак от движение я прати от границата на наказателното поле в долния ъгъл на вратата – 2:0.

В добавеното време на първата част Сейни Санянг бе много близо до оформянето на класиката, но Мартин Михайлов изчисти пред голлинията и така почивката дойде при 2:0.

В 58-ата минута Георги Чорбаджийски напредна през центъра и нанесе удар от сериозна дистанция, но Петър Дебърлиев успя да спаси.

В 81-вата минута Чорбаджийски отбеляза първия си гол в официален мач с екипа на ЦСКА. Християн Петров пресече подаване, пусна за Марселино Кареасо, който напредна през центъра и изведе добре младия нападател, който нанесе елегантен удар и реализира за 3:0.

Само две минути след това Хебър успя да върне едно попадение. След бързо изпълнен тъч Кристиан Андонов пое топката и навлезе в наказателното поле, след което намери Набил Макни, който с диагонален удар към горния ляв ъгъл успя да се разпише за 3:1.

ЦСКА – Хебър 3:1

1:0 Станислав Шопов (18)
2:0 Марселино Кареасо (43)
3:0 Георги Чорбаджийски 81
3:1 Набил Макни 83

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 25. Иван Дюлгеров, 4. Християн Петров, 5. Лумбард Делова, 26. Марселино Кареасо, 3. Сейни Санянг, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 10. Джонатан Линдсет (К), 14. Тобиас Хайнц, 7. Улаус Скаршем, 16. Георги Чорбаджийски;

Резерви: 12. Марин Орлинов, 13. Браян Кордоба, 19. Иван Турицов, 29. Иван Тасев, 91. Йоан Борносузов, 2. Лъчезар Иванов, 11. Матиас Фаетон, 30. Петко Панайотов, 24. Юлиан Илиев;

Треньор: Томислав Стипич;

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 7. Олексий Збун, 18. Радослав Терзиев, 55. Мартин Михайлов, 15. Уилям Фонкеу, 21. Божидар Пенчев, 70. Набил Макни, 98. Георги Търтов, 10. Атанас Кабов, 77. Октай Хамдиев, 19. Георги Стайков;

Резерви: 97. Марсио Да Роса, 99. Мартин Янков, 8. Кристиан Андонов, 24. Енцо Фатахи, 9. Калоян Кръстев, 23. Калоян Пехливанов, 2. Иван Дишков, 29. Шейх Диаманка, 20. Милен Гамаков;

Треньор: Веселин Великов.

Любо Пенев извлече повече позитиви от контролата с Берое

"Смърфовете" загубиха с 0:1 от старозагорци

Еуфория в Пловдив! Над 10 000 викат за България

Огромен интерес към билетите за мача

Николай Минков: Искаме да сме в топ 3 и да спечелим Купата

Един от лидерите на Ботев Пловдив определи целите пред "канарчетата"

Генчев: Винаги може и по-добре

"Фабио Лима отново се контузи", потвърди треньорът на Левски

Локо Пловдив допусна поражение от Берое на "Лаута"

Старозагорци победиха с 1:0 в Пловдив

Левски надви Ботев Враца с 3:2 в контрола (ВИДЕО)

Бала, Сангаре и Ван дер Каап отбелязаха за "сините" на "Герена"

НСА допусна поражение в женската Шампионска лига

Расинг Юнион победи нашите момичета с 2:0 в Люксембург

Груев: Ако играем като отбор, ще победим

Халфът на Лийдс вярва в успеха срещу Северна Ирландия

Илиан Илиев: Интересът от феновете ни радва

Националният ни селекционер заяви, че мачът със Северна Ирландия няма да е лесен