3. Селта откри Ла Лига с победа над Алавес (ВИДЕО)

Селта откри Ла Лига с победа над Алавес (ВИДЕО)

Домакините от Виго направиха пълен обрат

Отборът на Селта Виго победи Алавес с 2:1 като домакин в среща от първия кръг на испанския футболен шампионат Ла Лига. Попаденията за тима от Виго вкараха Вилиот Сведберг и Яко Яспас, а за Алавес реализира Кике Гарсия.

Домакините можеха да останат с човек по-малко в 6-ата минута, когато Яго Аспас първоначално получи червен картон за нарушение, но след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж-ВАР, решението бе променено и Аспас остана само с жълт картон.

Гостите от Алавес поведоха в 17-ата минута след попадение на Кике Гарсия. Той се разписа за 1:0 от трудна позиция след като засече с глава центриране на Антонио Бланко.

В 43-ата минута Аспас вкара топката в мрежата на Алавес, след като излезе сам срещу вратаря Антонио Сивера, но попадението не бе зачетено след преразглеждане със системата ВАР заради засада в хода на атаката.

Футболистите на Селта изравниха чрез шведския полузащитник Вилиот Сведберг, който направи резултата 1:1 в 66-ата минута, пращайки топката в долния ляв ъгъл на врата на гостите. Автор на победния гол за Селта Виго бе Яго Аспас. В 84-ата минута той се възползва от отлично подаване на Сведберг и вкара за 2:1.

Вижте кой е той

ОБЗОР: Нидерландия и Германия оправдаха очакванията (ВИДЕО)

Четири гола, но и лоша новина за Пеп Гуардиола

ОБЗОР: Кейн блесна с 2 гола в юбилейния си мач (ВИДЕО)

Англия, Гърция, Чехия и Грузия с победи в Лига на нациите, вижте всички резултати