3. Зиркзее измъкна Юнайтед срещу Фулъм и донесе успех на старта (ВИДЕО)

Зиркзее измъкна Юнайтед срещу Фулъм и донесе успех на старта (ВИДЕО)

Нидерландецът влезе от пейката и вкара победния гол в 87-та минута

Манчестър Юнайтед започна новия сезон във Висшата лига с победа. „Червените дяволи“ се наложиха с минималното 1:0 над Фулъм в откриващия за кампанията във Висшата лига двубой, изигран на „Олд Трафорд“.

Големият герой за Юнайтед бе Джошуа Зиркзее, който влезе като резерва и реализира в 87-ата минута, за да донесе успеха на своя тим.След центриране от статично положение в наказателното поле на Фулъм в 15-ата минута, Каземиро се извиси над всички и отправи удар с глава, но топката премина над напречната греда.

В 29-ата минута Бруно Фернандеш бе изведен на чиста позиция в наказателното поле на Фулъм, но Бернд Лено успя да скъси ъгъла и да отрази.Коби Мейну получи топката на границата на наказателното поле на Фулъм в 56-ата минута, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на „котиджърс“.

Последваха силни минути за Фулъм, но лондончани така и не успяха да стигнат до чисто положение пред Андре Онана.

Манчестър Юнайтед успя да пречупи Бернд Лено и защитата пред него в 87-ата минута. Джошуа Зиркзее даде началото на нападение на „червените дяволи“, като комбинира в дясно от себе си с Маркъс Рашфорд, който продължи за Алехандро Гарначо. Аржентинецът напредна по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Зиркзее с елегантно докосване прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

В четвъртата минута на добавеното време Маркъс Рашфорд навлезе в наказателното поле на Фулъм, след което сви топката за Алехандро Гарначо, който от чиста позиция пропусна да прати топката в опразнената врата.

Вижте кой е той

ОБЗОР: Нидерландия и Германия оправдаха очакванията (ВИДЕО)

Четири гола, но и лоша новина за Пеп Гуардиола

ОБЗОР: Кейн блесна с 2 гола в юбилейния си мач (ВИДЕО)

Англия, Гърция, Чехия и Грузия с победи в Лига на нациите, вижте всички резултати