3. Фейенорд яде здрав бой от Байер на Алонсо (ВИДЕО)

Фейенорд яде здрав бой от Байер на Алонсо (ВИДЕО)

Пламен Андреев не е картотекиран

Шампионът на Германия Байер (Леверкузен) хвърли здрав бой на Фейенорд в Шампионска лига след успех с 4:0 като гост.

Пълните трибуни на "Де Куип" станаха свидетели на катастрофално първо полувреме, в което "аспирините" се забавляваха, а четири от всички пет точни удара влетяха във вратата на слисания Тимон Веленройтер.

Добрата новина за българските привърженици бе отсъствието на Пламен Андреев от разширения състав на домакините, тъй като младежкият национал на България няма картотека за турнира.

Двубоят започна с ранно попадение за гостите от Леверкузен, след като дебютът на Флориан Вирц в Шампионска лига доведе и до първото му попадение.

Халфът на нидерландците Рамиз Зеруки допусна много наивна грешка, позволявайки да му бъде отнета топката от Роберт Андрих, който намери Вирц, а последвалият удар се оказа неспасяем.

Скоро след това Зеруки изравни, но голът бе отменен поради засада.

След половин час игра Виктор Бонифейс впечатли с уникален пас в стил "Тиери Анри", намерил Жереми Фримпонг, който продължи към Алехандро Грималдо и от няколко метра трудно можеше да бъде пропуснато това положение.

Кошмарът за Фейенорд продължи и скоро след това Вирц завърши по перфектнен начин контраатака на "аспирините", организирана от Фримпонг. Центрирането на нидерландския национал намери германеца в наказателното поле, а последвалият изстрел без подготовка влетя в мрежата на Веленройтер - 3:0.

В самия край на полувремето Едмонд Тапсоба окончателно обезсърчи съперника, възползвайки се и от грешка на вратаря на домакините.

През втората част Фейнорд опита да намали щетите, но още едно попадение бе отменено поради засада. В същото време Бонифейс вбеси Чаби Алонсо с опит да се разпише от центъра.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)