3. Новакът Комо шокира Аталанта като гост (ВИДЕО)

Новакът Комо шокира Аталанта като гост (ВИДЕО)

"Езерняците" победиха с 3:2 на "Джевис Стейдиъм"

Комо постигна първата си победа в Серия А след завръщането си в италианския елит! Тимът на Сеск Фабрегас победи Аталанта като гост с 3:2 в мач от 5-ия кръг на първенството и по този начин събра 5 точки, с които се изстреля до 15-ото място във временното класиране. Аталанта пък остава 12-и с точка повече.

Аталанта започна мача с по-високо темпо и материализира превъзходството си в 18-ата минута, когато Давиде Дзапакоста се озова до топката на границата на наказателното поле и с добре насочен удар от движение я прати в долния десен ъгъл.

Второто полувреме дойде като леден душ за бергамаските, тъй като Габриел Стефеца изравни още в 46-ата минута, когато Сержи Роберто го намери на чиста позиция и той със силен удар преодоля Марко Карнезеки.

Обратът за Комо стана пълен, след като Сержи Роберто в 54-ата минута достави нова асистенция, но този път за Нико Пас, който с удар от границата на наказателното поле насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Карнезеки.

Инерцията в играта на тима на Сеск Фабрегас продължи и две минути преди изтичането на час игра защитата на Аталанта отново рухна. Този път Пас намери Алиеу Фадера на границата на наказателното поле, откъдето той вкара трети гол за Комо.

До края на мача Аталанта успя да стигне до втори гол чрез Адемола Луукман в продължението, но той не бе достатъчен и след последния съдийски сигнал в дъждовен Бергамо ликуваше с трите точки.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)