3. Лудогорец опита, но Славия показа класа - 0:2

Лудогорец опита, но Славия показа класа - 0:2

"Орлите" тръгнаха със загуба в Лига Европа

Лудогорец опита, но Славия показа  класа - 0:2

Българският шампион Лудогорец стартира участието си в Лига Европа със загуба 0:2 от Славия Прага. Разградчани не успяха да се противопоставят на чешкия тим и допуснаха доста положения пред вратата си, като Серджио Падт се представи отлично, за да опази вратата си от повече голове.

В 5-ата минута Кайо Видал се отчете с огромен пропуск. Той бе изведен на отлична позиция на границата на пеналтерията. Неговият удар обаче бе много неточен.

В 18-ата минута Рик Джонатан пробва късмета си от дистанция. Опитът му премина на сантиметри от десния страничен стълб на Антонин Кински.

Седем минути преди почивка Томаш Хори изведе Матей Юрашек в наказателното поле. Отбраната на "орлите" не се справи по най-добрия начин и вместо да бъде затворен, Юрашек получи много време и реализира от малък ъгъл. Това бе първият точен изстрел за гостите в мача.

В 43-ата минута отново Фон Витри се отчете с хубаво центриране. Квадво Дуа обаче не успя да насочи добре топката.

В 64-ата минута Серджио Падт остави Лудогорец в мача. Славия Прага организира хубава атака, като Ел Хаджи Диуф се озова очи в очи със стража на домакините. Неговият удар бе спасен от Падт. При последвалия корнер обаче чешкият тим вкара втори гол, като голмайстор бе Моймир Хитил, който се разписа с крак.

15 минути преди края на редовното време на двубоя резервата Ивайло Чочев стреля от разстояние. Неговият удар обаче не намери целта.

Лудогорец - Славия Прага 0:2