3. Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Воденият от Станимир Стоилов отбор на Гьозтепе победи Сивасспор драматично с 3:2 у дома на "Гюрсел Аксел" в мач от осмия кръг на турската Суперлига. "Гьоз-Гьоз" имаше аванс от 2:0 още до десетата минута и го изпусна, но въпреки това, победи.

Освен бившия играч на ФК ЦСКА 1948 Елитон и преотстъпения от Славия Исак Соле от състава на измирци, за гостите играха Ноа Сонко Сундберг, който е преотстъпен от Лудогорец, а преди това игра в Левски, именно при Мъри, както и друг бивш играч на "сините" - Гари Родригес.

Гьозтепе поведе след едва шест минути игра, когато точен бе Ромуло. Четири минути по-късно Исак Соле покачи на 2:0 след хубав индивидуален рейд.

В 50-ата минута Ноа Сонко Сундберг получи жълт картон, а малко след това в рамките на две минути - от 55-ата до 57-ата, Сивасспор изравни резултата след голове на Угур Джифчи и Куинси Мениг.

Дълбоко в добавеното време на срещата преотстъпеният от Челси - Давид Датро Фофана, донесе победата за Гьозтепе, реализирайки дебютното си попадение за отбора от Измир. Котдивоарецът влезе от резервната скамейка в 73-ата минута. Малко след гола му и Елитон бе декориран в жълто.

Неприятната новина за Станимир Стоилов е нова контузия за Исак Соле. Привлеченият от Славия футболист имаше проблеми в миналия кръг срещу Самсунспор, когато "Гьоз-Гьоз" допусна обрат от 3:1 до 3:4. Сега Соле напусна принудително в 74-ата минута на мача.

В друг мач от турския елит, игран по-рано през деня, Бодрумспор със Здравко Димитров в състава си, завърши наравно 0:0 срещу Касъмпаша. Българският национал започна като титуляр и бе заменен в добавеното време на срещата, а неговият тим игра цяло полувреме с десет души.

Във временното класиране Гьозтепе е шести с 12 точки, докато Бодрум заема осмата позиция с три точки по-малко. В следващия кръг, който е след паузата за националните отбори, Гьозтепе гостува на Еюпспор, а Бодрум приема Ризеспор на Мартин Минчев и Али Соу.

Реал Мадрид се изравни на върха с Барселона (ВИДЕО)

Виляреал падна с 0:2, Валверде с гол и асистенция, Карвахал се контузи

Интер подчини 10 от Торино в мач с 5 гола (ВИДЕО)

Тюрам с хеттрик при 3:2 в Милано, шампионите на 2 точки от върха в Серия А