3. Лудогорец взе своето от Локо Пд и дръпна на върха

Лудогорец взе своето от Локо Пд и дръпна на върха

Рик Джонатан донесе победата в Разград

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с късен гол и минималното 1:0 в последния мач от XI кръг на футболната ни efbet Лига.

Единственото попадение в Разград падна в 84-ата минута и бе дело на Рик Джонатан, който се разписа за 3-ти път в последните 4 мача на „орлите“.
Бразилецът вкара с изстрел от дистанция, след като малко по-рано резервата Ивайло Чочев нацели напречната греда след удар с глава.

В самия край пък отново Джонатан бе близо до гол, но прати топката на сантиметри покрай страничния стълб, а в последните секунди също удари греда.

Успехът е пети поред на нула за шампионите, които дръпнаха с 3 точки на върха пред втория Левски, при това са с мач по-малко. Лудогорец вече има 28 в своя актив, докато Локомотив (Пловдив) остава с 12 и в серия от 3 загуби без да се разпише.

Шампионите започнаха по-активно в първите минути. Квадво Дуа нанесе първия точен шут в 11-ата минута, но не успя да затрудни Мартин Луков. Следващото положение пред вратата на пловдивчани беше по-опасно. Агибу Камара напредна през центъра и подаде към Якуб Пьотровски, който веднага стреля. Хорхе Сегура се хвърли на шпагат и опази без гол вратата на гостите.

След малко повече от половин час игра разградчани отново имаха положение за гол. Топката достигна до Ерик Маркус след лошо изчистване при изпълнение на ъглов удар, но нападателят на домакините би в аут.

Малко преди почивката Дерой Дуарте засече с глава центриране от корнер, но Луков отново се намеси решително.

През второто полувреме домакините отново опитаха да наложат натиск, но в 60-ата минута Оливер Камдем опита да изненада Хендрик Бонман с шут от дистанция, а топката излезе в аут.

Най-добрият шанс за гол пред Лудогорец се откри пет минути след това. Диниш Алмейда засече с глава центриране от свободен удар, а Луков за пореден път се оказа последна преграда за откриване на резултата, спирайки топката на голлинията. По-малко от 120 секунди по-късно вратарят отново се намеси след далечен удар на Ивайло Чочев. В следващите две минути Маркус нанесе още два шута. При първия Луков изби с крак, а при втория опит топката излезе в аут.

Четвърт час преди края и гредата спря "зелените" пред гола. Кайо Видал центрира за Чочев, а халфът удари напречната греда с глава.

В 84-ата минута Рик Джонатан пое топката, напредна и с далечен шут осигури ценния успех в полза на Лудогорец.

Дълбоко в допълнителното време Рик отне топката в центъра на терена, придвижи се напред, достигна до наказателното поле и шутира, но след рикошет топката се отби в страничната греда на вратата, пазена от Луков.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Рик Джонатан (83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец: 39. Хендрик Бонман – 14. Дени Групер, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 17. Сон – 23. Дерой Дуарте, 6. Якуб Пьотровски (К) – 7. Рик Джонатан, 20. Агибу Камара, 77. Ерик Маркус – 9. Квадво Дуа;

Треньор: Игор Йовичевич;

Локомотив Пловдив: 88. Мартин Луков – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 3. Калоян Костов, 71. Оливер Камдем – 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев – 80. Марсилио, 14. Димитър Илиев (К), 17. Николас Пенев – 9. Хуан Переа;

Треньор: Любослав Пенев;

Съдия: Красен Георгиев;

ВАР: Драгомир Драганов.