3. Страхотен гол на Мбапе поведе Реал към успех над Селта (ВИДЕО)

Страхотен гол на Мбапе поведе Реал към успех над Селта (ВИДЕО)

"Белия балет" спечели гостуването си във Виго с 2:1

Реал Мадрид постигна трудна победа с 2:1 като гост на Селта Виго на „Балаидос“ в мач от десетия кръг на Ла Лига. Галисийци направиха няколко сериозни пропуска, които бяха наказани от големите звезди в нападението на „кралете“ Килиан Мбапе и Винисиус Жуниор.

В началото на мача домакините от Виго започнаха много активно и само намесата на вратаря Тибо Куртоа попречи резултатът да бъде открит рано-рано.

В 20-ата минута френският национал Килиан Мбапе вкара зашеметяващ гол, след като със страхотен удар от дистанция, зад дъгата на наказателното поле, откри за 1:0.

Секунди след това Селта Виго прати топката в мрежата на Белия балет, но беше отсъдена засада на Борха Иглесиас.

Защитата на Реал Мадрид се пропука в 51-ата минута. При атака отдясно Сведберг засече подаване на Оскар Мингеса към него в долния десен ъгъл на Тибо Куртоа за 1:1.

При първата таката след подновяването на играта Винисиус прати топката в мрежата на домакините, но Килиан Мбапе бе в засада преди това.

В 64-ата минута 39-годишният Лука Модрич влезе на терена, за да може да помогне на своите. Само 120 секунди по-късно той успя да помогне за гола за 2:1, след като отдаде майсторски голов пас на Винисиус, който се разписа.

В 69-ата минута Джонатан Бамба пропусна златна възможност да изравни резултата, след като направи хубав индивидуален пробив и остана сам срещу Куртоа, но стреля в тялото му. Две минути по-късно Мингеса пробва удар от дистанция, който премина над вратата на Реал.

Лацио си заби автогол в края и поднесе трите точки на Юве ((ВИДЕО)

Лациалите играха с човек по-малко 75 минути, но не издържаха в самия край

Оярсабал донесе успеха на Реал Сосиедад срещу Жирона (ВИДЕО)

Испанският национал вкара единствения гол преди почивката

Байерн разби Щутгарт след четири гола след почивката (ВИДЕО)

Баварците не се церемониха със своя опонент

Голям шок за Арсенал! Борнемут шамароса здраво "артилеристите"(ВИДЕО)

Лондончани загубиха тежко при визитата си

10 от Милан успяха да удържат победата над Удинезе в мач със спорно съдийство (ВИДЕО)

"Росонерите" се добраха до успех с 1:0