2. Волейбол
  3. ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените Марица (Пловдив) се наложи над Левски в София с 3:0 (25:23, 25:16, 25:22) в мач на старта на новия шампионат.

Най-оспорван бе първият гейм, в който до средата се запази относително равенство. Марица дръпна с три точки във втората му половина и поведе с 24:21, но "сините" направиха две поредни точки, което накара новият турски треньор на пловдивчанки Ахметджан Ершимшек да вземе прекъсване.

След него Марица направи последната 25 точка. Дария Иванова от Левски получи контузия и бе заменена от Вяра Парапунова още в средата на първия гейм.

Тимът на гостите бе по-добър във втората част и даде възможност на "сините" да направят само 16 точки.

В третата част Левски отново даде отпор, като в края разликата бе само точка - 21:22. Но маричанки се наложиха с опита си и по-добри изяви в края.

По-рано през деня ЦСКА надигра ДКС Варна убедително с 3:0 (25:7, 25:13, 25:14). Варненки отбелязаха само 20 точки в първите две части. В третата те бяха по-добри на паркета, но не успяха да се противопоставят на "червените".

В последния мач за деня Марица 2022 се наложи над Драгоман с 3:1 (25:20, 25:21, 20:25, 25:20) при гостуването си.

В класирането на този ранен етап с по две победи и геймово съотношение 6:0 водят отборите на ЦСКА и Славия.

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона