3. Арда надви ЦСКА 1948 с 2:1 за първи успех като гост (ВИДЕО)

Арда надви ЦСКА 1948 с 2:1 за първи успех като гост (ВИДЕО)

Кърджалии излязоха на шестото място, а "червените" остават осми

Арда победи ЦСКА 1948 с 2:1 като гост в мач от изместения 8 кръг на efbet Лига. Успехът е първи за момчетата на Александър Тунчев извън Кърджали през тази кампания. Днешният гост Арда събра 18 точки на шестата позиция, докато ЦСКА 1948 е осми с 4 пункта по-малко.

След шест минути игра Тонислав Йорданов имаше шанс да стреля, но се засуети и бе блокиран. Малко след това Дуду Хатамото отправи изстрел от дистанция, оказал се неточен.

В 32-рата минута Марио Илиевски засече ефектно с пета центриране на Ради Кирилов. Опитът му обаче бе лесна плячка за Господинов.

180 секунди по-късно Арда поведе след като Борислав Цонев центрира чудесно от левия фланг, а непокритият Феликс Ебоа Ебоа прати топката във вратата на Алекс Божев с пета.

Втората част започна сравнително динамично. След десетина минути игра Ради Кирилов бе изведен сам срещу Господинов. Вратарят обаче стигна пръв до топката и въпреки че събори крилото, дузпа не бе отсъдена.

В ответната атака Арда нанесе своя удар. Първо Божев отрази страхотен удар от воле на Тонислав Йорданов. При произлезлия корнер кърджалийци не успяха да вкарат от първия опит, но при втория Боби Цонев отправи още едно хубаво центриране, а Тонислав Йорданов бе безпощаден с глава - 0:2.

Минута преди края домакинът ЦСКА 1948 върна един гол. Отбита от корнер топка се озова у Джонатан Перейра, а бразилецът с мощен удар я прати в горния десен ъгъл на Господинов за 1:2 след шут от около 25 метра.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 33 Алекс Божев, 2 Джонатан Перейра, 40 Марио Илиевски, 34 Петър Витанов, 14 Теодор Иванов, 7 Талис, 10 Радослав Кирилов, 19 Стив Фуртадо, 70 Едуардо Барбоса,  5 Асен Георгиев, 28 Неделко Пишчевич

Арда: 1 Анатолий Господинов, 2 Густаво Каскардо, 9 Офор Чинонсо, 10 Борислав Цонев, 19 Тонислав Йорданов, 23 Емил Виячки 33 Иван Тилев, 35 Димитър Велковски, 80 Лъчезар Котев, 93 Феликс Ебоа, 99 Станислав Иванов

Разкритие: Нови рокади по високите етажи в ЦСКА