2. Баскетбол
  3. Везенков отново понесе Олимпиакос на гърба си за трети успех в Гърция

Везенков отново понесе Олимпиакос на гърба си за трети успех в Гърция

Българинът беше най-резултатен с 20 точки за победата над Кардица

Александър Везенков вкара 20 точки и бе най-резултатен за победата на Олимпиакос със 77:61 над Кардица в мач от третия кръг на гръцкото първенство по баскетбол.

За "червено-белите" от Пирея успехът е трети пореден в домашния шампионат, но въпреки сериозната разлика в края единствено втората четвърт бе сравнително лесна за гостите.

В първите минути на мача играчите на Кардица започнаха по-добре и поведоха с 6:3, но още до края на първата четвърт Олимпиакос взе аванс при 19:14.

До полувремето гостите увеличиха преднината си до 18 точки при 46:28, което им позволи да намалят оборотите през второто полувреме и то бе спечелено от домакините с 33:31.

Освен 20-те си точки, Везенков добави към статистика си още две борби и три откраднати топки, като реализира при седем от деветте си стрелби от игра. Сърбинът Никола Милутинов добави още 12 точки за победителите, а с по 11 завършиха Алек Питърс и Йоргос Ларенцакис.

За Кардица Мат Люис реализира 17 точки, а с 16 приключи Нейт Уилямс.

В класирането Олимпиакос е на първо място с три победи и нито една загуба, докато Кардица е на последната 12-а позиция с три поражения и нито един успех.

Александър Везенков отново над всички при успех на Олимпиакос (ВИДЕО)

Българинът бе най-резултатен за третата поредна победа в гръцкото първенство

Ню Йорк Либърти спечели титлата в женската НБА

Ню Йорк Либърти победи Минесота Линкс с 67:62 (10:19, 17:15, 20:10, 13:16, 7:2) след продължение в Бруклин в петата среща и спечели финалната серия с 3:2

Рилски спортист победи Левски в София и превзе върха в НБЛ (ВИДЕО)

Шампионът се наложи над „сините“ със 74:64

Берое с 3 от 3 в НБЛ

Гостите от Стара Загора ликуват в Шумен

Стеф Къри е с травма преди началото на сезона в НБА

Суперзвездата не успя да вземе участие в последната контрола на Уориърс

Спартак (Пл) с първа победа за сезона в НБЛ, надви Миньор

Спартак Плевен се наложи над Миньор 2015 (Перник) с 89:75 (17:16, 22:20, 29:18, 21:21) като домакин в зала „Балканстрой“ в двубой от третия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).