3. НА ЖИВО: Арда – Септември 2:0

НА ЖИВО: Арда – Септември 2:0

Гледайте тук мача в Кърджали…

Арда е домакин на Септември (София) в първия петъчен мач от ХIII кръг на футболната ни efbet Лига.

Срещата в Кърджали стартира в 14:00 часа, а главен съдия е Мартин Величков.

Преди нея домакините имат 18 точки, докато гостите са с 10 в своя актив.

Септември (София) вече е извън опасната зона, макар да започна кампанията с 6 последователни поражения.

В началото на месеца обаче столичани поднесоха една от сензациите на сезона, побеждавайки като гости ЦСКА, а след това са във възход.

Арда спечели и двата си официални сблъсъка със Септември до момента и ще опита да продължи добрата традиция.

Дали това ще се случи, предстои да разберем от срещата, която е пряко в ефира на Диема спорт.

По традиция Novsport ще проследи развитието на резултата в реално време, докато нашите посетители ще гледат Арда – Септември на ЖИВО ТУК.

Арда – Септември 2:0
1:0 Тонислав Йорданов (32)
2:0 Чинонсо Офор (40)

Срещата в Кърджали започна равностойно и двата отбора нямаха реални голови положения до средата на първото полувреме.

Постепенно Арда пое инициативата и отправи няколко удара от дистанция, а в 32-ата минута домакините откриха резултата след красиво изпълнение на Тонислав Йорданов.

Нападателят получи топката до границата на наказателното поле, овладя я майсторски с коляно и директно от въздуха стреля мощно към вратата. Кълбото се отклони от защитник на гостите и спря в мрежата им, за да поведе Арда с 1:0.

В 36-ата минута Димитър Велковски стреля отлично от свободен удар, като опита да изненада вратаря на Септември, но стражът внимаваше и изби в корнер.

В 40-ата минута Арда нанесе своя втори удар, след като Чинонсо Офор бе изведен с прехвърлящ пас и тръгна от централната линия, а вратарят на Септември излезе далеч пред наказателното си поле, за да го пресрещне.

По този начин обаче Димитър Шейтанов улесни значително нападателят на домакините, който го преодоля и впоследствие нямаше затруднения да прати топката в опразнената врата.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда: 1. Анатолий Господинов (K) - 2. Густаво Каскардо, 23. Емил Виячки, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 35. Димитър Велковски - 80. Лъчезар Котев, 10. Борислав Цонев - 99. Станислав Иванов, 19. Тонислав Йорданов, 33. Иван Тилев - 9. Чинонсо Офор;

Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Баран Аксака, 11. Борис Тютюков, 17. Илкер Будинов, 18. Джелал Хюсеинов, 30. Иво Казаков;

Треньор: Александър Тунчев;

Септември: 21. Димитър Шейтанов - 9. Асен Чандъров (K), 5. Михаил Полендаков, 18. Кубрат Йонашчъ, 4. Мартин Христов, 6. Виктор Очаи, 8. Мартин Моран, 11. Борислав Рупанов, 10. Маниумол Ачол, 15. Бертран Фурие, 19. Митко Митков;

Резерви: 12. Владимир Иванов, 22. Виктор Оливейра, 17. Алфонс Амаде, 24. Джордан Гутиерес, 26. Ксандро Шенк, 23. Никола Величковски, 7. Николай Дросев, 13. Страхиня Керкез, 14. Жан Пиер Да Силва;

От Благоевград се обърнаха към феновете и на двата отбора

Пуснаха билетите за гостуването на ЦСКА на Добруджа в турнира за Купата на България

Билетите за предстоящия двубой от първия кръг на турнира за Купата на България между Добруджа и ЦСКА вече са в продажба

Арда и Септември търсят важни точки

Арда и Септември откриват 13-ия кръг на efbet Лига. Мачът в Кърджали е от 14:00

Вижте къде е Лудогорец в класирането на Лига Европа

Лудогорец слезе до 33-тата позиция в основната фаза на Лига Европа след изиграването на всички мачове от третия кръг