3. Ботев Пловдив надви Черно море с ранен гол на "Колежа" (ВИДЕО)

Ботев Пловдив надви Черно море с ранен гол на "Колежа" (ВИДЕО)

"Канарчетата" са вече с равни точки с Левски на второто място

Ботев (Пловдив) успя да победи като домакин Черно море с минималното 1:0 в мач от 13-ия кръг на футболната ни efbet Лига. Героят за "канарчетата" беше Вини Трибуле, който успя да изкачи отбора на второто място с 28 точки - наравно с Левски, който играе по-късно днес. Черно море пък остава пети с 22 пункта.

Срещата на „Колежа“ започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 6-ата минута.

След изпълнение на корнер вратарят на гостите Пламен Илиев отрази първия удар с глава, но при втория Вини Трибуле не сгреши и прати топката в мрежата му – 1:0.

В следващите минути срещата бе равностойна, но постепенно Черно море започна да намира своя ритъм и в 34-ата минута гредата спаси Ботев.

След заучено изпълнение на корнер топката бе центрирана към наказателното поле, а след това насочена с глава към близката греда, където Росен Стефанов стреля също с глава, но в страничния стълб.

Точно когато измина час игра, Ивелин Попов стреля от дистанция покрай левия стълб на Пламен Илиев. Малко след това Чернев засече с глава центриране от корнер и прати топката в лицето на съперник. "Жълто-черните" поискаха дузпа за игра с ръка, но Георги Давидов правилно подмина ситуацията.

Четвърт час преди края Клаудиу Кешеру излезе на чиста позиция за стрелба. В момента, в който румънецът се гласеше да нанесе решаващ изстрел, тревното покритие на "Колежа" го подведе.

Ботев (Пловдив) – Черно море 1:0
1:0 Вини Трибуле (6)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Пловдив: 1. Ханс Кристиан Бернат – 17. Николай Минков, 79. Атанас Чернев, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис – 28. Янис Карабельов, 88. Ален Корошец – 4. Ехидже Укаки, 10. Ивелин Попов (К), 40. Кристиан Нвачукву – 91. Вини Трибуле;

Треньор: Душан Керкез;

Черно море: 33. Пламен Илиев – 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 4. Росен Стефанов, 8. Асен Дончев – 27. Даниел Димов, 88. Ренан – 17. Мартин Милушев, 71. Васил Панайотов, 99. Уеслен Жуниор – 7. Брено Тейшейра;

Треньор: Илиан Илиев;

Съдия: Георги Давидов;

ВАР: Васил Минев.