3. Червен картон за българин в Серия Б

Червен картон за българин в Серия Б

Антов резерва за Кремонезе

Български червен картон беляза кръга в Серия Б, след като бившият национал на Андреа Христов бе изгонен при равенството 1:1 на неговия Козенца с Юве Стабия в мач от десетия кръг.

В 66-ата минута се стигна до директното изгонване на бившия играч на Славия. Фабио Майстро бе извел Юве напред в 16-ата минута, а в 39-ата Мануел Рикиарди изравни.

Отборът на българския бранител се намира в незавидна ситуация и заема предпоследното 19-о място във временното класиране със седем точки.

В същото време Кремонезе надви Слаернитата с 2:1, но българският национал Валентин Антов остана резерва и се появи като тактическа смяна в 86-ата минута.

Още до почивката тимът на българина поведе с 2:0 чрез Микеле Колоколо (20‘) и Федерико Бонацоли (45‘).

Салернитана намали изоставането си в 55-ата минута с гол на Джан Марко Ферари.

Кремонезе е в борбата за промоция в Серия А, като се намира на четвърто място със 17 точки, докато Салернитана е на дъното, заемайки 15-ата позиция с 11.