3. Кристъл Палас победи слаб Тотнъм и взе изключително важни три точки в лондонското дерби

Домакините стигнаха до минимален успех

Кристъл Палас постигна първия си успех през този сезон във Висшата лига, след като победи Тотнъм с 1:0 на "Селхърст Парк" в двубой от 9-ия кръг на английския шампионат. Единственото попадение в срещата реализира Жан-Филип Матета в 31-ата минута. С успеха "орлите" излязоха от зоната на изпадащите, след като събраха 6 точки - с 2 две повече от 18-ия Ипсуич. Тотнъм остана 8-и с 13 точки.

И двата отбора имат ангажименти за Карабао Къп през седмицата, като Тотнъм ще приеме Манчестър Сити, докато Палас ще гостува на Астън Вила.

В първите минути нямаше сериозни положения пред двете врати, като борбата се водеше предимно в центъра.

Първият по-сериозен шанс дойде в 30-ата минута. Исмаила Сар стреля от границата на пеналтерията, но Гилермо Викарио спаси.

Броени секунди след това Кристъл Палас откри резултата. “Шпорите” допуснаха грешка около наказателното си поле при разиграването на топката. Даниел Муньос я открадна и центрира. Еберечи Езе отклони кълбото, а то попадна на пътя на Жан-Филип Матета. Френският нападател бе оставен сам и реализира за 1:0.

Тотнъм можеше да изравни бързо, но в 35-ата минута изстрел на Мики ван де Вен от близко разстояние срещна десния страничен стълб.

В четвъртата минута на продължението на първото полувреме Езе пробва късмета си от границата на пеналтерията, но ударът му премина над вратата.

Малко след това Джеймс Мадисън пропиля най-добрата възможност за Тотнъм, след като изпълнението му по земя в десния ъгъл бе спасено от Дийн Хендерсън.

Началото на второто полувреме бе по-активно за “орлите”, като в 50-ата минута Езе прати топката в мрежата на Викарио за втори път. Попадението правилно не бе признато заради засада.

Осем минути по-късно Сар стреля. Викарио се намеси и резултатът остана непроменен. Езе също пропусна добър шанс.

В 68-ата минута отново Езе затрудни стража на гостите. Ударът му в десния ъгъл беше хубав, но Викарио се намеси.

8 минути преди изтичането на редовното време на двубоя Адам Уортън отправи страхотен изстрел от дистанция. Викарио се отчете със също толкова хубаво спасяване.